Polscy ampfutboliści na pudle ME!

Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach po dramatycznym i pełnym niespodziewanych zwrotów akcji meczu zdobyła 9 października brązowe medale Mistrzostw Europy w Turcji!

Po bezbramkowym meczu i dogrywce wygrała z Hiszpanią 3:1.
Po zakończeniu drugiej połowy było ciągle 0:0. W pierwszej połowie dogrywki Polacy zdobyli dwa gole (Jakub Kożuch i Bartosz Łastowski), a w drugiej Hiszpanie odpowiedzieli bramką strzeloną z rzutu karnego na 2:1.

W ostatniej akcji meczu Bartosz Łastowski strzelił swoją 11. bramkę na tych mistrzostwach. Z takim dorobkiem został królem strzelców całego turnieju

Złoty medal zdobyła reprezentacja Turcji pokonując w finale Anglię 2:1.

– Zainteresowanie finałowym spotkaniem przeszło oczekiwania wszystkich, nawet i Turków. Stadion Vodafone Park w Stambule, na którym grają piłkarze Besiktasu, był wypełniony do ostatniego miejsca. Na trybunach zasiadło ponad 40 tysięcy osób, a jeszcze sporo stało pod bramami. W takiej to scenerii nasza drużyna odbierała brązowe medale – powiedział Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

Biało-czerwoni występowali w składzie: bramkarze Łukasz Miśkiewicz (Kuloodporni Bielsko-Biała) i Jakub Popławski (Gloria Varsovia), zawodnicy w polu: Rafał Bieńkowski, Sebastian Ziółkowski (obaj GKS Góra koło Płocka), Dawid Dobkowski, Jakub Kożuch (obaj Gloria Varsovia), Mateusz Kabała, Krystian Kapłon, Tomasz Miś, Przemysław Świercz (wszyscy Husaria Kraków), Bartosz Łastowski, Piotr Mizera i Krzysztof Wrona (wszyscy Kuloodporni Bielsko-Biała).