Polscy ciężarowcy wygrywają klasyfikację PŚ w Egerze

Puchar Świata w podnoszeniu ciężarów w węgierskim Eger polska reprezentacja może uznać za bardzo udany. Zawodnicy w dniach 24-29 kwietnia walczyli o najlepsze lokaty. I jak wynika z klasyfikacji medalowej udało się.

Polska drużyna pod opieką trenera Mariusza Oliwy zajęła pierwsze miejsce w medalowej klasyfikacji przed Rosją i Azerbejdżanem. Zawodnicy przywieźli cztery złote, cztery srebrne oraz trzy brązowe medale.

Złoto zdobył Wawrzyniec Latus z wynikiem 197 kilogramów w kategorii -88 kg mężczyzn a Grzegorz Lanzer w rywalizacji do 65 kg wysikając 175 kg.

Kolejne dwa złote medale wywalczyły panie. Małgorzata Hałas-Koralewska w kategorii do -61 kg, i Marzenia Zięba w kategorii powyżej 86 kilogramów.

Bój o srebro w kategorii -80 kg stoczyli Polacy Piotr Szymeczek i Tomasz Kociubiński. Obaj uzyskali 175 kilogramów, jednak srebro przypadło temu pierwszemu z uwagi na niższą wagę ciała.

Srebrne krążki przywieźli również Mariusz Tomczyk w kat. do 59 kilogramów i Sławomir Szymański w kat. do 49 kg. Do tej puli czwarty medal dołożyła Magdalena Kostka (kat. -61 kg).

Brązowe medale oprócz wspomnianego Tomasza Kociubińskiego (kat. -80 kg) wywalczyli Monika Szram (kat. -41 kg) i Tomasz Majewski (kat. -88 kg).