Polscy żeglarze kolejny raz zdominowali ME!

Żeglarskie Mistrzostwa Europy klasy Hansa 303 zostały rozegrane 5-12 października w portugalskim Portimão. W klasie Hansa 303 Single (jednoosobowej) Piotr Cichocki zdobył złoty medal, a Olga Górnaś-Grudzień medal srebrny. W klasie Hansa 303 Double (dwuosobowej) Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień zdobyli złoty medal.

Portimão to gmina i miasto w południowej Portugalii, w regionie Algarve, w dystrykcie Faro. Siedzibą władz gminy jest miasto Portimão. Gmina słynie z Praia da Rocha, jednej z najpiękniejszych plaż Europy.

Od samego początku nasi reprezentanci zdominowali rywalizację. Kobiety i mężczyźni startowali razem. Piotr Cichocki wygrał aż siedem z dziewięciu wyścigów, pokonując zdecydowanie utytułowanego Chrystopera Symondsa z Australii, z którym rywalizuje od lat.

Olga Górnaś-Grudzień tym razem zdobyła „tylko” srebro. Pokonała ją Włoszka Maria Cristina Atzori. Trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Brytyjka Margaret Foreman.

W klasie dwuosobowej wystartowały dwie nasze świeżo utworzone załogi, które nie miały doświadczenia w tej konkurencji. Mimo to Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień zdobyli złoty medal, a załoga w składzie Andrzej Bury i Marian Zakowicz zajęła 10 miejsce.

Nasi reprezentanci pod dowództwem trenera Grzegorza Prokopowicza kolejny raz udowodnili, że stanowią ścisłą czołówkę światową.