Polska sztafeta piąta na MŚ w narciarstwie klasycznym

W tegorocznych Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w terminie 24 stycznia- 1 lutego w Cable (USA), do rywalizacji stanęło 15 krajów. W sumie w zawodach wystartowało 135 uczestników, w tym trzech sportowców z Polski.

W Cable w stanie Wisconsin reprezentowali nas Kamil Rosiek i Witold Skupień ze „Startu” Nowy Sącz oraz Janusz Pilch z Wisły, którego udział w Mistrzostwach był debiutem. Pilch i Skupień startowali w grupie stojącej, a Rosiek w grupie siedzącej.
Mistrzostwa rozgrywały się w czterech konkurencjach: biegi długie techniką dowolną, sprinty, biegi średnie stylem klasycznym oraz sztafety. W biegach długich, które otwierały rywalizację, Kamil Rosiek na odcinku 15 km zajął bardzo dobre siódme miejsce, złoto wywalczył Rosjanin Aleksander Dawidowicz.
Witold Skupień na dystansie 20 km techniką dowolną był dwunasty, a złoto także powędrowało do reprezentanta z Rosji Ruszana Minniegułowa. Dziesiąta pozycja przypadła Rośkowi na dystansie 10 km.
Również dziesiąte miejsce zajął Pilch w sprincie stylem klasycznym, co należy uznać za bardzo dobry wynik debiutanta.
W sztafecie 4 x 2,5 km w kategorii open jako pierwszy techniką klasyczną wystąpił Janusz Pilch, zapewniając drużynie czwartą pozycję. Drugi pobiegł Witold Skupień, następnie na sledżu wystartował Kamil Rosiek. Na ostatnim odcinku ponownie pobiegł Pilch. Polacy ostatecznie na Mistrzostwach Świata w sztafecie zajęli piąte miejsce. Na podium stanęły drużyny z Francji, Rosji i Ukrainy.
Info: PZSN Start, oprac. MaC

Data publikacji: 04.03.2015 r.