Powalczą nad szachownicą w Milówce

Powalczą nad szachownicą w Milówce

Już od poniedziałku 19 listopada do Milówki zaczną się zjeżdżać uczestnicy XVI. Międzynarodowego Integracyjnego Turnieju Szachowego, organizowanego przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy.

Oficjalne rozpoczęcie turnieju przewidziane jest we wtorek 20 listopada o 9.00. Od tej chwili aż do niedzieli 25 listopada trwać będą zacięte boje nad szachownicami. – Rozgrywek będzie rzeczywiście sporo, bo swój udział w turnieju zgłosiło aż 119 zawodników, głównie z Polski, a także z Francji, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy. Reprezentują oni cztery federacje szachowe i zdecydowana większość – aż 76 osób – to zawodnicy z niepełnoprawnością – mówi czuwający nad organizacją turnieju Jacek Matlak.

W Milówce wystąpią reprezentanci 14 województw. Rywalizować będzie też 13 kobiet. – Turniej będzie też dowodem, że szachy są propozycją dobrą dla zawodników w każdym wieku: najstarszy uczestnik liczy ponad 92 lat, z kolei najmłodsi mają po 11 lat. Tytułu broni zawodnik Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy w Łodygowicach, mistrz FIDE Henryk Seifert – zapowiada Jacek Matlak.

Część partii będzie transmitowana poprzez Internet na żywo, więc będzie można obserwować turniejowe zmagania na bieżąco. Poza rozgrywkami zawodnicy wezmą też udział w przygotowanych wykładach szkoleniowych, spotkaniach integracyjnych, a w wolnych chwilach i przy dobrej pogodzie będą mogli korzystać ze spacerów po malowniczej górskiej okolicy.

Wydarzenie dofinansowane jest ze środków PFRON oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Sponsorem głównym jest PGE – Energia Odnawialna S.A.

pr, fot. pixabay.com
Data publikacji: 19.11.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również