Puchar Świata w parakolarstwie: 9 medali Polaków w Corridonie!

We włoskiej Corridonie w dniach 5-14 maja rozpoczął się tegoroczny cykl Pucharu Świata w parakolarstwie. Polacy zdobyli 9 medali w tym trzy złote.

Medale z najcenniejszego kruszcu, zarówno w jeździe na czas jak i wyścigu ze startu wspólnego, zdobyły na tandemie Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław. Zwycięstwo odniosła również Anna Harkowska w kat. C5.

Tandem Justyna Kiryła / Barbara Borowiecka dwukrotnie stawały na drugim stopniu podium. Również Marcin Polak i Michał Ładosz w jeździe na czas zajęli drugie miejsce.

Wśród zawodników jeżdżących na handbike’ach dwukrotnie po brąz sięgnęła Renata Kałuża w kat. H3. Brązowy medal zdobył Rafał Wilk w jeździe indywidualnej na czas w kat. H4. W jeździe ze startu wspólnego zajął 5 miejsce.

Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca: Rafał Mikołajczyk dwukrotnie był 8 w kat H1, Rafał Szumiec (kat. H3) zajął 5 miejsce w jeździe na czas i 7. ze startu wspólnego. Mateusz Witkowski również w kat. H3 uplasował się na 18 miejscu w jeździe na czas i 13 ze startu wspólnego. Krystian Giera by 12. w „czasówce” i 16. ze startu wspólnego (kat. H4) a dwukrotnie 21 miejsce zajął Arkadiusz Skrzypiński (kat. H4).

Natomiast z zawodów Pucharu Świata w Ostenda w Belgii, które odbyły się w dniach 16-18 maja, Polacy przywieźli kolejne medale. Po złoto w jeździe na czas pojechał tandem Marcin Polak i Michał Ładosz. Dwa razy drugie miejsca zajęła Anna Harkowska. Po srebro ze startu wspólnego sięgnął męski tandem Marcin Polak i Michał Ładosz. Na trzecim miejscu w „czasówce” i ze startu wspólnego zmagania ukończył tandem Iwona Podkościelna wraz z Aleksandrą Tecław. Rafał Szumiec zdobył brązowy medal w czasówce handbike’ów na 18 kilometrów w kategorii H3.