Punkt Podróżny Ponadto – dla osób niepełnosprawnych

Punkt Podróżny Ponadto - dla osób niepełnosprawnych

Na turystycznej mapie Polski pojawiło się nowe biuro turystyczne - Punkt Podróżny Ponadto.

Jest to jedno z niewielu w Polsce i chyba jedyne w Małopolsce biuro, które kieruje swoją ofertę do osób niepełnosprawnych. Jako właściciel Punktu Podróżnego chciałbym przybliżyć ideę jego funkcjonowania i zaprosić do współpracy.

Jestem osobą niepełnosprawną od kilkunastu lat. Mimo problemów z poruszaniem się nie rezygnuję ze swojej pasji jaką jest podróżowanie. Podczas wyjazdów utwierdziłem się w przekonaniu, że niepełnosprawni turyści napotykają mnóstwo przeszkód, począwszy od niedostosowanej infrastruktury, poprzez brak informacji, na pomijaniu przez organizatorów turystyki kończąc. Spotykając na szlakach wędrówek osoby niepełnosprawne zauważyłem jak bardzo turystyka jest nam potrzebna – daje radość, poczucie niezależności, wiarę w siebie, integruje ze środowiskiem ludzi bardziej sprawnych.

Podróżując odwiedzałem malownicze miasteczka, zaciszne wioski, pływałem kajakami, żeglowałem, wędrowałem górskimi szlakami. Wiele z tych miejsc jest trudno dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. Przeszkody wynikające z niepełnosprawności można jednak pokonać, gdy stworzy się odpowiednie warunki umożliwiające wędrowanie ludziom mającym problemy z poruszaniem się, niewidzącym podziwianie zabytków, a niesłyszącym „wsłuchiwanie” się w odgłosy przyrody.

Chcąc wykorzystać własne doświadczenia i wiedzę i przynajmniej częściowo zapełnić lukę w ofertach wyjazdów dla niepełnosprawnych, podjąłem się organizowania imprez turystycznych dla takich ludzi jak ja. Dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności Punkt Podróżny Ponadto organizuje wycieczki krajoznawcze, szczególnie przyrodnicze, wycieczki autokarowe połączone ze zwiedzaniem i wypoczynkiem, turystykę aktywną – kajakową, żeglarską, konną i pieszą.

Punkt Podróżny ma siedzibę w Krakowie, dlatego przede wszystkim zapraszamy do  Małopolski i jej stolicy. Jednak nie pomijamy innych, równie ciekawych i pięknych miejsc: Podkarpacia, Roztocza, Górnego i Dolnego Śląska, Gór Świętokrzyskich i Pojezierzy. Staramy się odnajdywać i pokazywać miejsca wyjątkowe i mało znane, rzadko opisywane w przewodnikach.

Propozycje wycieczek kierujemy do grup zorganizowanych – stowarzyszeń, fundacji, warsztatów terapii zajęciowej, szkół integracyjnych, itp. Ale z dużą przyjemnością przyjemnością podejmiemy się zorganizowania imprez turystycznych na zlecenie klientów indywidualnych. Ofertę Punktu Podróżnego dostosowujemy do zainteresowań, potrzeb wynikających z rodzaju i stopnia niepełnosprawności oraz możliwości finansowych uczestników.

Miejsca noclegowe, środki transportu i pozostałe obiekty wykorzystywane w naszych imprezach dobieramy tak, aby w jak największym stopniu spełniały kryteria dostępności dla osób niepełnosprawnych. Jesteśmy biurem niewielkim i dążymy do tego, aby podczas naszych imprez panowała kameralna i przyjacielska atmosfera.

Pomimo specjalizacji w obsłudze niepełnosprawnych turystów, jesteśmy otwarci na klientów nie będących osobami niepełnosprawnymi. Wierzymy, że wspólne podróżowanie przynosi korzyści zarówno turystom bardziej jak i mniej sprawnym. Mamy nadzieję pomóc jak największej liczbie osób w realizacji marzeń o niezależności, jaką daje podróżowanie.

Punkt Podróżny Ponadto jest wpisany do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Małopolskiego pod nr Z/1/2013 i ma wykupioną gwarancję ubezpieczeniową w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji AXA.

Zapraszam do zapoznania się z Punktem Podróżnym Ponadto przez stronę internetową www.ponadto.turystyka.pl oraz do kontaktu telefonicznego pod nr telefonu 691 175 279, lub e-mailowego: ppponadto@gmail.com .

Mirosław Furmanek

Data publikacji: 11.06.2013 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również