Regaty 13 Gavirate International Para-Rowing

Na międzynarodowych regatach wioślarskich we włoskim Gavirate wzięło udział 25 reprezentacji z całego świata. Polskę reprezentowali: Jolanta Majka, Michał Gadowski, Jarosław Kailing oraz Leszek Niewiarowski (wszyscy z KSI START Szczecin). Głównym celem udziału polskiej reprezentacji w regatach w Włoszech było sprawdzenie poziomu sportowego na nowym dystansie 2000 m.

Podopieczni trenera Tomasza Kaźmierczaka mają powody do zadowolenia. W trakcie trzech dni sportowych zmagań (17-19 maja) biało-czerwoni wywalczyli cztery medale. Srebro i brąz zdobył Michał Gadowski, dwa brązowe medale Jolanta Majka.

Dobrą siódmą lokatę w finale A jedynek kategorii PR1 zajął Jarosław Kailing, a Leszek Niewiarowski był 8 w finale B i pierwszy w finale C.

Regaty międzynarodowe w Włoszech Gavirate rozgrywane są pod egidą FISA.