Rekordowy VIII Mityng Pływacki w Tarnowie

Rekordowy VIII Mityng Pływacki w Tarnowie

Ogromne emocje zawodników, trenerów, opiekunów i kibiców można było zobaczyć w czasie VIII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Fundacja REPI oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zorganizowali po raz kolejny niecodzienne zawody pływackie.

Celem Mityngu była rywalizacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – zaprezentowanie i skonfrontowanie swoich umiejętności w zestawieniu z innymi zawodnikami, a także propagowanie aktywnego stylu życia, w tym pływania jako doskonałej formy terapii i rekreacji oraz prezentacja umiejętności osób z niepełną sprawnością intelektualną wśród ogółu społeczeństwa.

Rywalizacja była zacięta i nader ekscytująca. Niektórzy przegrywali wyścigi o zaledwie sekundę, inni znacznie dystansowali konkurentów. Wszyscy walczyli zgodnie z duchem fair play. W mityngu udział wzięło 100. zawodników z 26 ośrodków zajmujących się reintegracją osób z ograniczoną sprawnością. Rozegrano 27 biegów stylem grzbietowym i dowolnym na dystansach 25 i 50 metrów kobiet i mężczyzn oraz sztafetę 3×25 m.

Za udział w mityngu, w zależności od osiągniętych wyników, wręczane były: puchar, statuetka, medal, dyplom i upominek. Zawody obyły się dzięki finansowaniu z budżetu Miasta Tarnowa oraz firmy Bruk-Bet S.A.

Zwycięzców dekorowali i gratulacje składali: Dorota Krakowska – zastępca prezydenta Tarnowa, dr Małgorzata Martowicz – prorektor PWSZ, dr Małgorzata Kołpa – prorektor PWSZ, dr Robert Wilgat – prorektor PWSZ, dr Mariusz Pociecha – dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ, Magdalena Wnęk- Inspektor Wydziału Sportu.

Najlepszą zawodniczką została zawodniczka z Krakowa, najlepszym zawodnikiem okazał się zawodnik z Korytnik, natomiast niepokonaną placówką – Warsztat Terapii Zajęciowej przy SOSW z Tarnowie.

Nie udałoby się tak sprawnie przeprowadzić mityngu, bez zaangażowania pracowników Fundacji REPI i PWSZ, nieoceniona byłą także współpraca studentów Zakładu Fizjoterapii i Zakładu Pielęgniarstwa PWSZ w Tarnowie. Dziękujemy za doskonałą wspólną zabawę i za pomoc.

Zobacz galerię…

Info i fot. Fundacja REPI

Data publikacji: 12.11.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również