Reprezentacja rugby na wózkach potrzebuje wsparcia!

Zespół rugby na wózkach, reprezentujący Polskę na międzynarodowych mistrzostwach w tej dyscyplinie, potrzebuje finansowego wsparcia, by mogli wziąć udział w w turnieju kwalifikacyjnym we wrześniu, w Norwegii. Potrzeba 138 tys. zł, których Polski Związek Rugby na Wózkach nie ma.

Podczas tegorocznych mistrzostw Europy w Paryżu Polacy odmówili gry 25 lutego z rosyjskim zespołem reprezentującym państwo-agresora, które zaatakowało dzień wcześniej niepodległą Ukrainę. Zwycięzca meczu Polska – Rosja miał mieć zagwarantowany udział w mistrzostwach Europy, natomiast pokonaną reprezentację czekała walka w kwalifikacjach.

Odmowa rozegrania meczu  –  skądinąd bardzo słuszna – spowodowała konieczność finansowego udziału polskiego zespołu w dalszych rozgrywkach. Termin  składania zgłoszeń na turniej kwalifikacyjny we wrześniu, w Norwegii upływa wraz z końcem lipca. To bardzo mało czasu…

Zbiórkę na polskich rugbystów zorganizowano w serwisie zrzutka.pl. W uzasadnieniu zbiórki podkreślono, że udział we wspomnianym turnieju kwalifikacyjnym nie był planowany ani budżetowany w roku 2022, a środki, które związek otrzymał z Ministerstwa Sportu i Turystyki  nie wystarczą na ten ponadprogramowy wyjazd.

W imieniu polskiej drużyny napisano: „Dokładamy wszelkich starań, aby godnie reprezentować Polskę na międzynarodowych arenach sportowych. Uprzejmie prosimy o wsparcie finansowe dla reprezentacji Polski rugbystów na wózkach wyjazdu na turniej kwalifikacyjny do Norwegii. Gramy dalej”.

Jak wspomóc finansowo reprezentację Polski w rugby na wózkach? Wystarczy kliknąć tu. 

Oprac. IKa, fot. pzrnw.pl

Data publikacji: 20.07.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również