Rozwiń Skrzydła 2022, czyli spełniamy marzenia o lataniu

Jesteś osobą z niepełnosprawnością ruchową? Chcesz aktywnie spędzić czas? Lubisz wyzwania? Szukasz aktywności na świeżym powietrzu? A może po prostu chcesz nauczyć się latać i zdobyć licencję pilota szybowca lub paralotnii? Projekt ROZWIŃ SKRZYDŁA jest dla Ciebie.
 
Od 2015 roku Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ wspólnie z Aeroklubem Stalowowolskim realizuje projekt ROZWIŃ SKRZYDŁA. Mimo pandemii wirusa COVID-19, przy zachowaniu wszystkich śroków bezpieczeństwa, realizujemy zajęcia paralotniowe i szybowcowe dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1% podatku w tym roku możemy zaprosić 15 osób na zajęcia paralotniowe i 15 osób na zajęcia szybowcowe.

Zajęcia odbywać się będą w okolicach Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, a także Stalowej Woli.

Uczestnikom zajęć zapewniamy:
– nocleg i wyżywienie
– wykwalifikowaną kadrę instruktorską
– wsparcie asystentów osoby niepełnosprawnej i wolontariuszy podczas zajęć i po zajęciach
– szybowiec i paralotnie przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową
– zajęcia organizowane będą w bardzo małych grupach (5-6 osób)

Co zrobić, żeby wziąć udział w zajęciach?
KROK 1 Wypełnij formularz rekrutacyjny dostępny TUTAJ  do dnia 30 maja 2022 roku
KROK 2  Twój formularz zostanie zweryfikowany w ciągu 2 tygodni. Jeżeli ocena będzie pozytywna, skontaktujemy się z Tobą telefonicznie/mailowo lub z innego komunikatora i uzgodnimy termin rozmowy indywidualnej.
KROK 3 Po zakwalifikowaniu do udziału w zajęciach dostaniesz od nas instrukcję, jak przygotować się do badań lotniczo – lekarskich (w przypadku zajęć szybowcowych) i podstawowych badań sportowych – w przypadku paralotni.
KROK 4 Po pozytywnym wyniku badań zostaniesz skierowany na kurs teoretyczny (szybowce) i otrzymasz terminarz zajęć paralotniowych.
KROK 5 Po ukończeniu kursu teoretycznego – szybowcowego musisz we własnym zakresie przyjechać na lotnisko Aeroklubu Stalowowolskiego w wyznaczonym terminie. Jeżeli bierzesz udział w zajęciach paralotniowych podstawowych to zaprosimy Cię do Konina lub Ostrowa Wielkopolskiego.
Dzięki projektowi Rozwiń Skrzydła udostępniamy niebo!

Regulamin_2022
W razie pytań prosimy o kontakt:
Karol Włodarczyk, karol.wlodarczyk@podajdalej.org.pl
lub tel. 63 211 22 19
https://www.podajdalej.org.pl
FB/FundacjaPodajDalej
FB/NIEBO Dostępne

Zobacz galerię…

Info i fot. Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Data publikacji: 12.05.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również