Ruszają ampfutbolowe Mistrzostwa Europy! Biało-czerwoni powalczą w Krakowie o medale i spełnienie marzeń

Wielkim krokiem zbliżają się Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021. Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach zapowiada walkę do połamania kul i liczy, że gorący doping kibiców pozwoli jej na osiągnięcie upragnionego celu. W tym niezwykłym turnieju, którego ambasadorem jest Robert Lewandowski, zagra 14 reprezentacji, a Polacy rozegrają aż 6 meczów w 8 dni. Najbliższy już w tę niedzielę o 18:00 na stadionie Cracovii. Wejście na to spotkanie i na wszystkie pozostałe będzie darmowe.

Reprezentacja Polski jest stawiana – obok Turcji, Anglii i Rosji – w gronie faworytów Mistrzostw Europy. – Każdy śni o tym, aby 19 września mieć na szyi medal. W naszym przypadku to nie są marzenia bezpodstawne. Od lat ciężko pracujemy  i dajemy z siebie wszystko, żeby je zrealizować, a teraz liczymy jeszcze na pomoc kibiców. ­- mówi Krystian Kapłon, piłkarz reprezentacji Polski, półfinalistów mistrzostw świata i medalistów mistrzostw Europy. – Medal EURO, najlepiej złoty, to jest nasze marzenie i o to będziemy walczyć. Czy będę znowu królem strzelców? Nie mam pojęcia, ale najważniejsze jest to, aby drużyna wygrywała – dodaje Bartosz Łastowski, najskuteczniejszy piłkarz poprzedniego EURO.

W podobnym tonie, co swoi podopieczni wypowiada się selekcjoner polskiej reprezentacji Marek Dragosz: – Na pewno wyjdziemy na stadion Cracovii 12 września na mecz otwarcia i głęboko wierzę, że zrobimy to także tydzień później, 19 września – przyznaje szkoleniowiec. To właśnie wtedy – 19 września o godzinie 20:00 – na obiekcie „Pasów” odbędzie się finał Mistrzostw Europy w ampfutbolu (a poprzedzi go mecz o brązowy medal).

Jedno jest pewne. Fani, którzy pojawią się na trybunach, nie będą zawiedzeni poziomem, zaangażowaniem i walką do końca piłkarzy 14 reprezentacji, którzy przyjadą do Krakowa spełnić swoje marzenia.

Ambasadorem ampfutbolowego EURO jest Robert Lewandowski. – Kiedy pojawił się pomysł, by wspomagać drużynę amfutbolu, to zaangażowałem się w tę ideę, a gdy pierwszy raz zobaczyłem chłopaków na boisku, to natychmiast skradli moje serce. Pokazują, że niezależnie od tego, jakie przeciwności losu mogą spotkać w życiu każdego z nas, to nigdy nie można się poddawać, ale warto wierzyć w swoje marzenia – mówi kapitan reprezentacji Polski.

12 września, niedziela, godzina 18:00. To właśnie wtedy na stadionie Cracovii rozbrzmi pierwszy gwizdek europejskiego czempionatu i tym samym reprezentacje Polski i Ukrainy rozpoczną mecz otwarcia Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021. Wcześniej, bo o 17:30 odbędzie się ceremonia otwarcia turnieju, w trakcie której wystąpi m.in. chór Sound’n’Grace, który wykona utwór „Razem”, oficjalny hymn Mistrzostw Europy. Wstęp na to wydarzenie, ale także na pozostałe 37 spotkań Mistrzostw będzie darmowy. – Na meczach na Garbarni bramy będą zwyczajnie otwarte, a jeżeli chodzi o spotkania na stadionach Cracovii i Prądniczanki, przygotowaliśmy specjalne darmowe wejściówki, które będą do odebrania w kasach przy stadionach bezpośrednio przed meczami. Ich ilość jest ograniczona, w zależności od pojemności obu stadionów – wyjaśnia prezes Amp Futbol Polska, Mateusz Widłak.

Kwestie organizacyjne Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021 są już praktycznie dopięte na ostatni guzik. – Pod każdym względem jesteśmy przygotowani do EURO. Na szczęście reprezentacje nie będą grały przy pustych trybunach, a wręcz przeciwnie: jestem przekonany, że kibice pokażą jak dobrze potrafią wspierać ampfutbolowych piłkarzy. Liczymy na prawdziwe piłkarskie święto! – mówi Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rozwoju kultury fizycznej, a prezes Widłak dodaje: – Chcielibyśmy zaszczepić u polskich kibiców pasję do ampfutbolu. Wiadomo, czasy są trudniejsze, ale chcemy te mistrzostwa wykorzystać jak najlepiej do rozwoju dyscypliny i tego, co nas czeka przez kolejne lata.

Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021 odbędą się w dniach 12-19 września na trzech krakowskich stadionach: Cracovii, Garbarni i Prądniczanki. Polacy o awans do fazy pucharowej powalczą z Ukrainą, Izraelem i Hiszpanią. Transmisję wybranych spotkań, w tym m.in. wszystkie mecze Polaków będzie można obejrzeć w TVP Sport oraz na Facebooku Amp Futbol Polska.

Będzie to druga edycja ampfutbolowego EURO w historii. Pierwsza odbyła się w 2017 roku w Turcji, a zwyciężyli w niej gospodarze, którzy w finale pokonali Anglię. Finałowy mecz na stadionie Besiktasu Stambuł obejrzało na żywo ponad 41000 widzów. Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce, tym samym zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy.

Więcej informacji, w tym szczegółowy terminarz Mistrzostw, można znaleźć na stronie ampeuro.eu.

Zobacz galerię…

pr/, fot Paula Duda i  Jacek Prondzyński / Amp Futbol Polska

Data publikacji: 10.09.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również