Siłacze z Wilkołakiem w Złotoryi

W Złotoryi 16 listopada br. odbyły się VIII Mistrzostwa Polskich Siłaczy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc ,w których wzięła udział ekipa ciężarowców zn iepełnosprawnością ze „Start" Wrocław pod wodzą trenera Mariusza Oliwy.

W kategorii open osób niepełnosprawnych według formuły Wilks’a najsilniejszym zawodnikiem okazał się ważący 49 kg Sławomir Szymański zaliczając podejścia do 120, 125 i ostatecznie w trzecim podejściu do 130 kg, co dało mu 135,98 pkt. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Kuriata wyciskając 145 kg/127 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Koralewski z wynikiem 170 kg/103,05 pkt., co jest jego nowym rekordem życiowym. Czwarte miejsce zajął Krzysztof Janaszkiewicz z wynikiem 152,5 kg/94,86 pkt, również poprawiając rekord życiowy. Piąte miejsce wywalczył Tomasz Kalinowski z wynikiem 127,5 kg/84,5 pkt., to także rekord życiowy tego zawodnika.

W kategoriach wagowych w rywalizacji z zawodnikami pełnosprawnym, gdzie o zajętym miejscu decydował ciężar w kilogramach, w kategorii do 60 kg pierwsze miejsce zajął Bartosz Kuriata 145 kg, drugie w tej kategorii wywalczył Sławomir Szymański – 130 kg. Tomasz Kalinowski zajął dwunaste miejsce w kategorii wagowej do 90 kg z wynikiem 127,5 kg a Maciej Koralewski był jedenasty z wynikiem 170 kg w kategorii do 100 kg.

W konkurencji open kobiet, gdzie startowało aż trzynaście zawodniczek startowała również Małgorzata Hałas zajmując drugie miejsce z wynikiem 87,5 kg na sztandze zaliczonym w trzecim podejściu, co stanowi nowy rekord życiowy tej zawodniczki. Gratulujemy zawodnikom osiągniętych wyników i liczymy na kolejne rekordy w najbliższych zawodach podczas Drużynowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w Grudziądzu.

Mistrzostwa zorganizował „Wilkołak” Stowarzyszenie Sportowego Wyciskania Sztangi Leżąc w Złotoryi.