Srebrna Sztanga po raz 38!

Najlepsze zawodniczki w kategorii open i Bartłomiej Skrzyński rzecznik miasta Wrocławia ds. osób niepełnosprawnych

13 października we wrocławskim hotelu Novotel o Srebrną Sztangę rywalizowali ciężarowcy z Polski, Rosji, Węgier i Słowacji. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wrocław i PFRON zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

Srebrna Sztanga to możliwość kolejnego sprawdzenia się przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata. W maju br. polska reprezentacja bardzo dobrze wypadła na otwartych mistrzostwach Europy we Francji 11 razy stojąc na podium i jest uznawana za jedną z najlepszych w Europie.

W tym roku podczas Srebrnej Sztangi w rywalizacji kobiet open świetnie wypadły Justyna Kozdryk (Start Radom), która w kat. do 45 kg pobiła o 1 kg należący do niej rekord kraju wyciskając 100 kg oraz Małgorzata Hałas-Koralewska (Hałas Team Strzelin) w swojej kategorii 61 kg wycisnęła 125 kg poprawiając swój rekord Polski o 5 kg.

Warto także docenić startujące juniorki Annę Kubaszewską i Martę Cieślińską.

W rywalizacji open mężczyzn do 72 kg dominowali Rosjanie zajmując dwa pierwsze miejsca, trzecie miejsce zajął Grzegorz Lanzer ze Startu Koszalin podnosząc 182 kg.

W kategorii open powyżej 72 kg dwóch zawodników z Hałas Team Strzelin stanęło na podium. Najlepszy był Wawrzyniec Latus (209 kg) a trzeci Tomasz Kociubiński (180 kg).

Rekordzistą okazał się także Zbigniew Marlak z gdańskiego Startu, który jako jedyny ze startujących zawodników uczestniczył we wszystkich edycjach Srebrnej Sztangi.

Podczas tegorocznej edycji została przyznana nagroda im. Karola Malickiego, nieżyjącego już jednego ze współtwórców Srebrnej Sztangi. Wyróżnienie zawsze przyznawane jest jednemu z zawodników Wrocławia za długoletnie, godne reprezentowanie klubu. W tym roku wyróżniono Tomasza Zawadzkiego. Sponsorem nagrody jest ELWAT Elektromechaniczna Spółdzielnia Inwalidów we Wrocławiu.

Zobacz galerię…

kat, fot. Justyna Kozdryk, start.wroclaw.pl
Data publikacji: 18.10.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również