Srebrny medal Krystyny Siemienieckiej w tenisie stołowym

Krystyna Siemieniecka (Uczniowski Klub Sportowy Dziesiątka Nowa Sól) wywalczyła w Rio de Janeiro srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w tenisie stołowym w kategorii niepełnosprawnych intelektualnie. W finale przegrała z Ukrainką Natalią Kosminą 0:3 (7:11, 6:11, 5:11).

Medal 37-letniej Siemienieckiej to szósty krążek wywalczony przez biało-czerwonych w Brazylii. W niedzielę wicemistrzem igrzysk w biegu na 100 m w kategorii osób z amputacją kończyn górnych został Michał Derus (Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych Start).

Wiadomo już, że inni polscy tenisiści stołowi powiększą dorobek medalowy w Rio de Janeiro – w finałach swoich kategorii wystąpią: Natalia Partyka (Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Szansa-Start Gdańsk), Patryk Chojnowski (Klub Sportowy Inwalidów Start Szczecin) i Rafał Czuper (PSSON Start Białystok). W meczach o brąz zagrają Karolina Pęk (IKS Jezioro Tarnobrzeg) i Piotr Grudzień (Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Start Zielona Góra). (PAP)