Strzelcy z medalami na zawodach w Limie

13-18 czerwca br. w Pucharze Świata w Strzelectwie Sportowym, w stolicy Peru – Limie Polacy zdobyli trzy brązowe medale.

W strzelaniu kobiet z karabinka pneumatycznego stojąc (R2) Emilia Babska – zawodniczka Sekcji Strzeleckiej CWKS Legia Warszawa zdobyła brązowy medal. Pokonały ją Koreanka Yoojeong Lee (złoto) oraz Ukrainka Irina  Szczetnik (srebro).

Babska w strzelaniu z pozycji leżąc, z karabinku dowolnego (R6) ulokowała się na ósmym miejscu, a w karabinku pneumatycznym – również z pozycji leżąc – była piętnasta.

W strzelaniu mężczyzn, w konkurencji R3 na piątej pozycji uplasował się Marek Dobrowolski (CWKS Legia). W konkurencji R6 (karabinek dowolny) był siódmy.

Z kolei Szymon Sowiński (Start Zielona Góra) w nieolimpijskiej konkurencji pistoletu pneumatycznego Standard P5 przegrał walkę o brąz, zajmując po dogrywce czwarte miejsce. W pistolecie dowolnym P4 również zajął pierwsze miejsce za podium.

Poza finałem Pucharu znaleźli się także Sławomir Okoniewski (Start Szczecin) oraz Kacper Pierzyński (Start Gorzów).

Kolejne dwa brązowe medale reprezentanci Polski zdobyli drużynowo w P1 (pistolet pneumatyczny) oraz w P2 (pistolet pneumatyczny standard). Uzyskane rezultaty pozwoliły biało-czerwonym na uplasowanie się na szóstym miejscu w konkurencji P3 (pistolet sportowy).