Strzelecki PŚ w Szczecinie

W dniach od 1 do 4 maja szczeciński START zorganizował Puchar Świata w strzelectwie sportowym. Rywalizowało 35 ekip w 11 konkurencjach indywidualnych i w 5 drużynowych. Łącznie 325 zawodników i trenerów.

Polacy wywalczyli trzy medale. Zdobywca srebrnego medalu w kat. P5 Sławomir Okoniewski ze Startu Szczecin mimo niedyspozycji w tym dniu, pobił swój rekord życiowy uzyskując 348 punktów. Na podium stanął jeszcze raz wraz z Szymonem Sowińskim (Start Zielona Góra), Kacprem Pierzyńskim (Start Gorzów Wlkp.) odbierając srebrny medal za drugie miejsce w rywalizacji drużynowej.

Drugi brązowy medal drużynowy w karabinie R3 zdobyła reprezentacja, w której składzie są zawodnicy gospodarzy: Waldemar Andruszkiewicz, Tadeusz Sondej i Tadeusz Burski.

Jedyny Polak, który zakwalifikował się na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio Filip Rodzin (Skorpion Polkowice) liczył na lepszy występ. Generalnie wyniki punktowe zawodników z całego świata były niższe, niż rok temu, każdy najlepiej chce wypaść w Rio.

W klasyfikacji generalnej Pucharu zwyciężyła Rosja przed Ukrainą i Wielką Brytanią. Reprezentacja Polski zajęła dziewiąte miejsce.