Sukces Bartłomieja Mroza w Bahrajnie. Ewolucja gry i  skuteczny plan

Bartłomiej Mróz zajął drugie miejsce w Bahrain Para Badminton International. 27-latek dotarł do finału gry pojedynczej (SU5), gdzie jego przeciwnikiem był Cheah Liek Hou. Malezyjczyk, będący mistrzem paraolimpijskim z Tokio, wygrał z naszym reprezentantem.

Impreza została zorganizowana 16-21 maja w Manamie. Zawodnik pochodzący z Kędzierzyna-Koźla rozegrał w stolicy Bahrajnu 6 spotkań. Trwały one łącznie 187 minut.

– Mój występ uznaję za bardzo udany. Widać ciągłą ewolucję mojej gry, nad którą od wielu miesięcy pracujemy z trenerem. Utwierdza to mnie i cały mój team, że nasz plan jest skuteczny i warto cierpliwie podążać zgodnie z nim – poinformował Bartłomiej Mróz w swoich mediach społecznościowych.

Nasz reprezentant zajął pierwsze miejsce w swojej grupie, odnosząc 2 zwycięstwa w dwóch pojedynkach. Kolejnym jego przeciwnikiem był David Jack Wilson. Walijczyka pokonał po trzysetowej batalii (19:21, 21:14, 21:12), trwającej 39 minut. Zwycięstwo oznaczało awans do ćwierćfinału.

W nim wyższość Polaka musiał uznać Ruthick Ragupathi z Indii (21:17, 21:16). W półfinale 27-latek podtrzymał zwycięską passę, a o jego umiejętnościach przekonał się Gui Yu Pu z Tajwanu (24:22, 21:14).

Natomiast w finale triumfował Cheah Liek Hou, który w 24 minuty wygrał z Bartłomiejem Mrozem (21:7, 21:12). Malezyjczyk jest złotym medalistą z Tokio, gdzie parabadminton zadebiutował w programie Letnich Igrzysk Paraolimpijskich.

W Manamie rywalizowały również nowe zawodniczki – Natalia Grzyb i Anna Wolny. Przed turniejem przeszły klasyfikację medyczną, zostały przydzielone odpowiednio do WH2 i WH1. Tym samym mogły razem wystąpić w deblu WH1-WH2. Doświadczenie zdobywały też w grze pojedynczej oraz mikście.