Superpuchar Polski BF 2020: Pierwszy mecz na remis

W sobotę 12 września Wisła Kraków Blind Football udała się do Wrocławia, aby w ramach pierwszego meczu o Superpuchar Polski zmierzyć się ze Śląskiem BF. Spotkanie, mimo bezbramkowego remisu, obfitowało w wiele emocji i klarownych sytuacji strzeleckich.

Rywalizacja była dla obu drużyn pierwszym sprawdzianem po przerwie spowodowanej pandemią. Mecz rozpoczął się badania możliwości własnych i przeciwnika. Niestety zaledwie 10 minut po starcie gracz Białej Gwiazdy – Kacper Domagała – doznał kontuzji stawu skokowego i musiał zostać zmieniony przez Szymona Tyburskiego. Choć obie drużyny rozkręcały się z minuty na minutę, a bramkarze mieli okazję pokazać swoje możliwości, to w pierwszych dwudziestu minutach zabrakło z obu stron konkretnych sytuacji.

Po zmianie stron, już w 22. minucie, Mateusz Krzyszkowski dobrze zablokował podanie przeciwnika. Do piłki dopadł Martin Jung i po tym, jak minął obrońcę wypracował bardzo dobrą okazję, lecz niestety Radosław Majdan zdołał barkiem odbić piłkę w boczny sektor. Po chwilowej przewadze krakowskiej drużyny do głosu doszli gospodarze, a gra stała się bardzo wyrównana.

W ostatnich kilku minutach wrocławianie wykonali trzy rzuty wolne z okolicy pola karnego. Jeden z nich – w wykonaniu Roberta Mkrtchyana – uderzył w słupek za sprawą świetnej interwencji Krzysztofa Bednarkiewicza. W ostatniej minucie przed szansą stanął również Szymon Tyburski, jednak w polu karnym Śląska przegrał pojedynek z rywalem i nie zdołał oddać strzału w kierunku bramki.

– Udowodniliśmy, że bez naszego kapitana również potrafimy być dobrze zorganizowani w naszych poczynaniach boiskowych i zagrać na dobrym poziomie intensywności. Pierwszy sprawdzian po pandemii wypadł pozytywnie, choć nie ustrzegliśmy się błędów i mamy nad czym pracować, aby w meczu rewanżowym zaskoczyć Śląsk i zatrzymać trofeum w Krakowie” – skomentował po meczu trener wiślackiej drużyny, Dominik Foryś.

Info: wisla.krakow.pl, fot. Dawid Antecki / slaskwroclaw.pl

Data publikacji: 14.09.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również