Survival w indiańskim stylu dla osób z niepełnosprawnościami

Fundacja Poland Business Run po raz kolejny szykuje niezapomniane wakacje dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Uczestnicy tegorocznego Summer Forest Camp spędzą 6 dni w wiosce indiańskiej w Janiszowie. Od 4 do 9 lipca na 12 śmiałków czeka nocleg w tipi, codzienne wędrówki sudeckimi szlakami, po lasach i łąkach, nauka orientacji w terenie, a na koniec zdobycie najwyższego wzniesienia wzgórz Bramy Lubawskiej. Zapisy już trwają.

Obóz wędrowno-survivalowy skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, które poruszają się samodzielnie na nogach lub na protezach i są w stanie dziennie pokonywać dystans ok. 8-10 km. Uczestnik może zabrać ze sobą opiekuna, jeśli potrzebuje go w codziennych czynnościach. Niezbędne jest również odpowiednie wyposażenie.

Fundacja Poland Business Run jest znana przede wszystkim z największej, charytatywnej sztafety biznesowej. Poza flagowym biegiem, organizacja realizuje różnorodne projekty mające na celu wszechstronne wspieranie osób z niepełnosprawnościami ruchowymi i po mastektomii. Letnie i zimowe obozy są jednym z takich działań. Skąd ten pomysł?

– Wsłuchujemy się w potrzeby naszych beneficjentów, staramy się działać kompleksowo, patrzeć szerzej, tak, aby realnie tworzyć dla nich rzeczywistość bez barier. Chcemy przełamywać stereotypy w myśleniu o osobach z niepełnosprawnościami ruchowymi. Dofinansowujemy im protezy, wózki czy rehabilitację, ale staramy się robić co możemy również w innych obszarach, takich jak aktywizacja zawodowa czy właśnie turystyka OzN. – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Wyjazdy cieszą się dużym zainteresowaniem. Dotychczas udział w nich wzięło 63 osoby. Nad całą wyprawą czuwają profesjonalni, doświadczeni przewodnicy, którzy dostosowują trudność wycieczek do możliwości grupy. Pani Bożena, jedna z uczestniczek Winter Mountain Camp 2022, tak wspomina zimowy obóz:

– W mojej pamięci zostanie niesamowita atmosfera, której mogłam doświadczyć podczas wspólnych wędrówek, a którą tworzyli profesjonalni i dbający o nas przewodnicy, ich fachowość, podejście i zaangażowanie były na najwyższym poziomie. W czasie trwania obozu poznałam wielu wartościowych i inspirujących ludzi. Gratuluję Państwu kompetencji i profesjonalizmu w organizacji wypraw. To niezwykle ważne, co Państwo robią w zakresie turystyki dla osób z niepełnosprawnościami. Myślę, że dobrym podsumowaniem będą słowa S. Packa: „Łatwiej uwierzyć w siebie, gdy wiemy, że wierzy w nas ktoś drugi” .

Więcej szczegółowych informacji na temat Summer Forest Camp 2022 oraz pozostałych projektów realizowanych przez Fundację Poland Business Run można znaleźć na stronie: polandbusinessrun.pl

pr/, fot. PBR

Data publikacji: 26.05.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również