Szermierze z czterema medalami z Eger

W dniach 10-14 lutego br. w Eger na Węgrzech odbywały się zawody Pucharu Świata w szermierce na wózkach. Polscy zawodnicy wywalczyli cztery medale.

Marta Makowska zdobyła srebro w szpadzie pań w kategorii B, rywalizując z Rosjanką Ludmiłą Wasiljewą.

W trzecim dniu zawodów sypnęło brązem. Adrian Castro w szabli kat. B uległ w półfinale Alessiemu Sarrimowi i stanął na najniższym stopniu podium. Dwa kolejne brązowe krążki zdobyły Marta Fidrych w kat. A oraz Jadwiga Pacek w kat. B.

W rywalizacji drużynowej zespół w składzie: Rafał Ziomek, Norbert Całka, Grzegorz Lewonowski, Michał Nalewajek zajął ósme miejsce na 10 startujących. Najlepszą drużyną zawodów byli Rosjanie, za nimi uplasowali się Francuzi i Włosi.