Tenis stołowy w Nasielsku

Już po raz trzeci, 13 marca br. odbył się w Nasielsku Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Jego inicjatorką i gospodynią była Teresa Skrzynecka - kierownik WTZ w Starych Pieścirogach.

Patronat honorowy nad zawodami objął Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego oraz Krzysztof Kapusta, starosta powiatu nowodworskiego.

W sportowej rywalizacji wzięli udział uczestnicy WTZ w Nowym Dworze Mazowieckim, Legionowie, Wyszkowie i Starych Pieścirogach oraz DPS w Nasielsku. Turniej był rozgrywany w kategorii indywidualnej (kobiety, mężczyźni, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, opiekunowie poszczególnych placówek) i kategorii zespołowej.

Zwycięzcami zostali: wśród kobiet Sandra Goszczyńska z WTZ Stare Pieścirogi, wśród mężczyzn Marek Osiecki z DPS Nasielsk. Najlepszy wśród zawodników na wózkach inwalidzkich okazał się Mariusz Andrzejewski z WTZ w Nowym Dworze Mazowieckim.

Wśród opiekunów zwycięzcami okazali się Joanna Mrozowska (w kat. kobiet) z WTZ Legionowo i Tadeusz Jabłoński (w kat. mężczyzn) z WTZ Stare Pieścirogi.

Drużynowo zwyciężył zespół gospodarzy – WTZ Stare Pieścirogi, kolejne miejsca na podium zajęły drużyny z WTZ Nowy Dwór Mazowiecki i WTZ Legionowo.

Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy. Uczestnicy i organizatorzy mają nadzieję na spotkanie za rok na kolejnym turnieju.

Jotka

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również