Trójbój Siłowy Olimpiad Specjalnych

Trójbój Siłowy Olimpiad Specjalnych

W dniach 12-14 kwietnia br. w Hrubieszowie odbył się IX Ogólnopolski Mityng Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych. Honorowy patronat nad imprezą objął marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman.

Głównym organizatorem mitingu był  Oddział Regionalny Lubelski Olimpiad Specjalnych. Delegatem technicznym był Henryk Ostrykiewicz z Tomaszowa Lubelskiego, sędzia klasy międzynarodowej IPF, a zawody sędziowali sędziowie Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.
Gościem specjalnym mitingu była polska sztangistka, olimpijka z Londynu, zawodniczka Unii Hrubieszów Ewa Mizdal.
W zmaganiach uczestniczyło około 70. zawodników z regionalnych oddziałów z całego kraju, którzy przez dwa dni rywalizowali w Hali Sportów Siłowych Zespołu Szkół Nr.1. Po oficjalnym ważeniu zawodnicy zostali podzieleni na odpowiednie grupy sprawnościowe na podstawie wagi ciała i zgłoszonych maksymalnych wyników.
Uroczyste otwarcie miało miejsce 12 kwietnia w Hrubieszowskim Domu Kultury, a dokonał go burmistrz Hrubieszowa Tadeusz Garaj, następnie odegrano hymn Olimpiad Specjalnych i wciągnięto flagę. Podczas uroczystości otwarcia odczytano również motto każdego olimpijczyka specjalnego, którym jest: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.
Misją Olimpiad Specjalnych jest przede wszystkim organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ma to na celu zapewnienie możliwości lepszego rozwoju fizycznego i przynosi wiele radości zawodnikom i ich rodzinom.
Zawody zostały wzorowo przygotowane przez organizatorów i przebiegały w miłej, sympatycznej, rodzinnej i sportowej atmosferze.

Tekst i fot.: Grzegorz Leski

Data publikacji: 22.04.2013 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również