Udany wyjazd do Wilhelmshaven

02-04 września to termin gdy w niemieckim Wilhelmshaven odbyły się coroczne 36 międzynarodowe zawody sportowe dla osób niepełnosprawnych 36 Internationales Behindertensportfest 2016.

W długą podróż do tego położonego nad Morzem Północnym miasta wybrali się sportowcy Startu Bydgoszcz: Marta Cieślińska, Mateusz Ziarnik, Mariusz Siewierski, Dawid Kowalski, Grzegorz Kowalewski, Piotr Tomasik, Arno Horn oraz debiutant, najmłodszy zawodnik – 9-letni Mikołaj Wilkowski, którzy rywalizowali w trzech dyscyplinach.

W sobotę odbyły się dwie konkurencie w tenisie stołowym. Swoją kategorie wygrał Arno Horn natomiast zawodnicy grający na wózkach – Mariusz Siewierski i Mateusz Ziarnik wywalczyli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Na pływalni świetnie spisał się najmłodszy zawodnik – Mikołaj Wilkowski, który startował ramię w ramię z dużo starszymi zawodnikami, zajmując jako junior pierwsze miejsce.

W deszczową niedzielę zawodnicy wystartowali w konkurencjach lekkoatletycznych.
Pchnięcie kulą 5 kg wygrał Dawid Kowalski, drugi był Grzegorz Kowalewski. W kuli 3 kg pierwsze miejsce zajął Mariusz Siewierski, drugie – Mateusz Ziarnik, a rzecie Piotr Tomasik.
W pchnięciu kulą kobiet pierwsze miejsce zajęła Marta Cieślińska

W sprincie na wózkach na dystansie 100 m w kat junior drugie miejsce zajął Mikołaj Wilkowski, natomiast w kat senior zwyciężył Mateusz Ziarnik.

Mikołaj Wilkowski uczęszcza do III klasy integracyjnej Szkoły Podstawowej nr. 25 w Bydgoszczy, natomiast Marta Cieślińska jest uczennicą XXI Integracyjnego Liceum tamze.
Zawodnicy, na co dzień trenują pod okiem trenerów Moniki Wojtasińskiej, Damiana Sikorskiego i Andrzeja Ofczyńskiego