VI Spotkania Integracyjne w Łasinie

VI Spotkania Integracyjne w Łasinie

Po raz szósty, z inicjatywy Fundacji „Ochrona Zdrowia i Rehabilitacja Niepełnosprawnych" oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łasinie, 16-17 maja spotkali się uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Celem imprezy, pod patronatem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, było zarówno współzawodnictwo sportowe jak i wspólna zabawa, a odbyła się ona w obiektach sportowych i kultury miasta Łasina.

W programie przewidziano m.in. rywalizację w tenisie stołowym, z podziałem na 8 kategorii, malarstwo na płótnie techniką dowolną, wyklejanie obrazów, rzeźbę w drewnie, sztukę układania kwiatów oraz wykonanie standardów muzycznych.

Wszyscy uczestnicy części kulturalnej otrzymali nagrody i upominki za przedstawione prace. Wyczyny sportowe były oceniane przez sędziów Polskiego Związku Tenisa Stołowego, wszystkie drużyny otrzymały puchar, a trzy najlepsze dodatkowo otrzymały nagrody rzeczowe.

Drużynowo najlepszy był WTZ Łasin I, który zajął pierwsze miejsce i zdobył puchar marszałka województwa, drugie miejsce zajął WTZ Łasin II, a trzecie wywalczył WTZ Działdowo.

Imprezę zakończyło spotkanie integracyjne na płycie miejscowego amfiteatru nad jeziorem, przy muzyce i ognisku. Organizatorzy uznali, że impreza spełniła swoje cele, liczyli jednak na większą frekwencję. W tym roku w spotkaniu wzięło udział ponad 150 osób.

Mac

fot.: FOZiRN

 lasin006.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lasin007.jpg

 

 

 

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również