W Hotelu Szyndzielnia sztangi pójdą w górę!

Nazwa: XXI Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
Termin: 22- 23 marca 2024 r.
Miejsce: Hotel Szyndzielnia, al. Armii Krajowej 220, Bielska-Białej

W najbliższą sobotę, 23 marca w Hotelu Szyndzielnia w Bielsku Białej odbędą się Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy. To już XXI edycja tych zawodów.

– Sporty siłowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Zainteresowanie zawodami organizowanymi przez Stowarzyszenie jest spore. Do udziału w tegorocznej imprezie zgłosiła się ponad setka osób. W sobotę wystartują zawodnicy m.in. z Warszawy, Katowic, Tarnowa, Dąbrowy Górniczej i Wrocławia. Nie zabraknie również zawodników z Eurobeskidów – mówi prezes Stowarzyszenia Stanisław Handerek.

W wydarzeniu wezmą udział zarówno osoby niepełnosprawne jak i pełnosprawne. Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami IPC. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w kategoriach wagowych z podziałem na mężczyzn i kobiety. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody, medale lub puchary.

– Wszystkich miłośników sportów siłowych zapraszamy do wspólnego kibicowania w Hotelu Szyndzielnia, a tych którzy nie mogą zjawić się osobiście już teraz zachęcamy do oglądania transmisji na żywo na kanale Stowarzyszenia Eurobeskidy na YouTubie – zaprasza prezes.

Partnerem Wydarzenia jest Energia Odnawialna S.A. Sponsorem Głównym został Hotel Szyndzielnia.

Wydarzenie wsparli Restauracja Dębowa, ESOX Industrial Automation, ABC Profesjonalne Narzędzia oraz siłownia Well Fitness.

Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

PROGRAM ZAWODÓW:
Sobota 23 marca 2024 r.
6.30 – 9.30 Ważenie pozostałych zawodniczek i zawodników
7.00 – 10.00 Śniadanie.
10.00 Uroczyste otwarcie zawodów.
10:15 Start zawodniczek I grupy a następnie II grupy. Po zakończeniu startu zawodniczek nastąpi dekoracja. Po dekoracji start zawodników według kolejnych grup od III do X.
12.00 – 15.00 Wydawanie obiadów w miejscu zakwaterowania.
17:30 Planowane zakończenie startów mężczyzn i dekoracja.

pr/

Data publikacji: 20.03.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również