Wielki sukces polskich boccistów – złoto w Montrealu!

W rozgrywanym na przełomie kwietnia i maja (29.04-4.05) BISFed 2019 Montreal Boccia World Open polska para w kat. BC3 Edyta Owczarz i Damian Iskrzycki zdobyli złoty medal.

Gorzej poszło zawodnikom w rywalizacji indywidualnej. Nasza reprezentacja w składzie Kinga Koza (BC1) oraz Edyta Owczarz i Damian Iskrzycki z BC3 zakończyli indywidualne zmagania w drugiej dziesiątce. W klasyfikacji indywidualnej turnieju panie w swoich kategoriach zajęły 13 miejsce, oczko niżej sklasyfikowany został Damian Iskrzycki. Niemniej jest najwyżej notowanym polskim reprezentantem w światowym rankingu boccistów zajmując 7 miejsce.

Boccia to najprężniej rozwijająca się dyscyplina paraolimpijska, również w Polsce co sprawia, że wzrastają szanse Polaków na rywalizację w paraolimpiadzie w Tokio.