Wioślarze z medalami MŚ

Sukcesem dla Polaków zakończyły się 15 września Wioślarskie Mistrzostwa Świata 2018 w bułgarskim Płowdiw. Jolanta Majka i Michał Gadowski z KSI Start Szczecin zostali wicemistrzami świata w zmaganiach mieszanych dwójek, jednocześnie poprawiając należący do nich rekord Polski.

Dodatkowo Jolanta Majka zdobyła brązowy medal w konkurencji jedynek. Ponadto trzy razy polscy wioślarze znajdowali się w pierwszej ósemce. Michał Gadowski zajął 6, a Jarosław Kailing 7 w starcie męskich jedynek. 8 miejsce w finale czwórek ze sternikiem zajęli Patrycja Kapłon, Robert Niesyczyński, Daniel Bojarek, Magdalena Maxelon i sterniczka Ewa Obłąk.

Występ polskiej ekipy był najlepszy w historii wioślarstwa osób niepełnosprawnych. Taki poziom polskich wioślarzy napawa optymizmem przed przyszłoroczną walką o kwalifikacje paraolimpijskie w Tokio w 2020 r.

Wyniki sportowe są zasługą nie tylko ciężkiej pracy zawodników ale także trenerów, fizjoterapeutów oraz wsparcia sponsorów.