Witold Skupień drugim biegaczem w Pucharze Świata

Zakończyła się w sezonie 2018/2019 rywalizacja w biegach narciarskich oraz biathlonie. Witold Skupień, do zawodów w kanadyjskich Prince George był liderem klasyfikacji Pucharu Świata w konkurencjach biegowych.

Jednak słabszy występ kosztował go utratę koszulki lidera na rzecz Ukraińca Grigorija Wowczyńskiego i stratę 57 punktów. Polak ambitnie próbował odrobić straty w biegu średnim łyżwą w zawodach Pucharu Świata w Sapporo, gdzie zajął drugie miejsce a Ukrainiec był czwarty. Zostało do odrobienia 27 pkt w ostatnim pucharowym starcie w biegach krótkich techniką klasyczną. Niestety, mimo zajęcia piątego miejsca tuż przed zawodnikiem z Ukrainy nie udało się odrobić straconych punktów. Ostatecznie Polak zajął drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata.

Pozostali Polacy w końcowej klasyfikacji w konkurencjach biegowych zajęli: ósmą lokatę Kamil Rosiek oraz Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim. Dziesiątą pozycję zajęła Iweta Faron, a startujący z Eweliną Marcisz Łukasz Kubica znalazł się na dwunastym miejscu. W biathlonowej rywalizacji Iweta Faron ostatecznie była siódma, Kamil Rosiek oraz duet Garbowski/Twardowski uplasował się na dwunastym miejscu.