Wyjątkowy weekend dla Wrocławia. PZU Amp Futbol Ekstraklasa na Stadionie Oporowska

Po czterech latach PZU Amp Futbol Ekstraklasa powraca na Dolny Śląsk. Po raz pierwszy rozgrywki jednej z najlepszych lig świata rozegrane zostaną na stadionie Śląska Wrocław przy ulicy Oporowskiej, a więc miejscu wyjątkowym dla klubu i miasta. – Wszyscy jesteśmy dumni, że zagramy na tym kultowym stadionie – ekscytuje się Krzysztof Węgrzyn, trener ampfutbolowego zespołu Śląska przed turniejem, który odbędzie się 1-2 lipca.

Adres Oporowska 62 we Wrocławiu wszystkim kibicom piłkarskim jest bardzo dobrze znany. Przez dziesiątki lat grał na nim Śląsk, w 2008 roku wystąpiła nawet reprezentacja Polski, a obecnie grają na nim drugoligowe rezerwy WKS-u. – Teraz zaszczyt występu tam otrzymają również ampfutboliści. – To dla nas debiut organizacyjny, ale wiem, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Dochodzą do mnie słuchy, że spore zainteresowanie turniejem wśród kibiców, co bardzo cieszy mnie oraz wszystkich w klubie i motywuje do działania – podkreśla trener Węgrzyn.

Wszyscy, którzy wakacyjny weekend postanowią spędzić oglądając mecze PZU Amp Futbol Ekstraklasy, będą mogli liczyć na atrakcje przygotowane przez gospodarzy. Fani mogą spodziewać się bogato wyposażonej strefy gastronomicznej, dmuchańców dla dzieci oraz wielu innych atrakcji. Przede wszystkim zaś na pewno nie zabraknie sportowych emocji. Będzie to bowiem czwarty z sześciu turniejów sezonu 2023 i bardzo wiele będzie od niego zależeć. W grupie mistrzowskiej Wisła Kraków ma już dziewięć punktów przewagi nad wiceliderami TS Podbeskidziem Kuloodpornymi Bielsko-Biała i 21 nad Wartą Poznań z Marcinem Oleksym w składzie. Jeśli mistrzowie Polski znów wygrają wszystkie mecze, to ich zapas punktowy będzie już ogromny.

Jeszcze większą przewagę nad goniącymi zespołami ma Śląsk, dla którego jest to premierowy sezon w rozgrywkach. Zespół z Wrocławia nie awansował jednak do grupy mistrzowskiej, więc walczy co najwyżej o czwartą pozycję. Legia Warszawa, Nowe Technologie Różyca oraz Stal Rzeszów nie zamierzają się jednak poddawać.

– Zawsze jedziemy na turniej po pełną pulę. Jesteśmy Legią, więc chcemy wygrać wszystkie mecze. Ostatnio dobrze nam szło w defensywie, straciliśmy tylko jednego gola w spotkaniu ze Śląskiem, więc z optymizmem czekam na nadchodzące mecze – opowiada Daniel Paszkot, ampfutbolista Legii. – Wierzę, że w końcu przechylimy szalę zwycięstwa na nasza korzyść, bo ostatnio niewiele do tego nam zabrakło. Od tamtego czasu dużo trenowaliśmy, widzę, że chłopaki są w dobrej formie, więc trzeba to tylko przełożyć na boisko – zapowiada Paszkot.

Bramkarz Legii podkreśla również, że walka o czwarte miejsce nie przytłacza stołecznego zespołu. – Sytuacja w tabeli nie spędza nam snu z powiek. Wiemy jakie mamy umiejętności, co potrafimy. W sporcie nie zawsze wszystko się udaje, a przeciwnicy nie stoją z założonymi rękoma, tylko rozwijają się i dążą do realizacji swoich celów. Oni starają się nam dorównać, jesteśmy więc dla nich wartością, a my to widzimy, więc staramy się im uciekać, co dobrze wpływa z kolei na nas. Jesteśmy głodni gry i strzelania goli – zapowiada Paszkot.

Mecze Śląska z Legią, Stalą oraz Nowymi Technologiami zapowiadają się nie mniej ekscytująco niż rywalizacja o mistrzostwo Polski, stąd kluczowe dla wrocławian może być wsparcie miejscowych kibiców. – Gra przed własną publicznością zawsze budzi dodatkowe emocje, ale to raczej taki stres, który umiemy okiełznać i dobrze wykorzystać – podkreśla Krzysztof Węgrzyn.

PZU Amp Futbol Ekstraklasa powraca na Dolny Śląsk po czterech latach, bo w 2019 roku zawody odbyły się w Polkowicach. Od tamtej pory liga bardzo się jednak rozwinęła, o czym świadczą choćby marki klubów uczestniczących w rozgrywkach oraz fakt, że zawodnicy z całej Europy (i nie tylko!) chcą grać w Polsce. Fani będą mogli więc podziwiać nie tylko rodzimych ampfutbolistów, ale również graczy z Maroka, Ukrainy, Anglii, Nigerii, Francji, Włoch, Hiszpanii oraz Niemiec.

IV turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2023 we Wrocławiu
(Stadion Śląska Wrocław, ul. Oporowska 62. Wstęp wolny)

SOBOTA, 1 LIPCA
10:00 Ceremonia otwarcia
10:30 Śląsk Wrocław – Legia Warszawa
11:45 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Wisła Kraków
13:00 Stal Rzeszów – Nowe Technologie Różyca
14:15 Warta Poznań – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
15:30 Nowe Technologie Różyca – Legia Warszawa
16:45 Wisła Kraków – Warta Poznań

NIEDZIELA, 2 LIPCA
9:00 Legia Warszawa – Stal Rzeszów
10:15 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Warta Poznań
11:30 Stal Rzeszów – Śląsk Wrocław
12:45 Wisła Kraków – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
14:00 Śląsk Wrocław – Nowe Technologie Różyca
15:15 Warta Poznań –Wisła Kraków
16:30 Ceremonia zamknięcia

Sponsor Tytularny ligi – PZU.
Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PFRON.

pr/, fot. Amp Futbol Polska

Data publikacji: 30.06.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również