Z motocykla na wózek i z powrotem!

Jan Folga

Jan Folga – były zawodnik polskiej kadry rajdów Enduro. Trzy lata temu uległ poważnemu wypadkowi, w którym złamał kręgosłup. Od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Prawie dwa lata spędził w szpitalu na rehabilitacji. W tytanicznej walce przyświecał mu jeden cel: powrót do jazdy na motocyklu.

Nigdy się nie poddał i pokazuje, że niemożliwe nie istnieje. Już 10 września na torze Słomczyn stanie na maszynie startowej w Mistrzostwach Polski Pit Bike Supermoto. Jasiek będzie pierwszą osobą w Polsce, która jako niepełnosprawna przesiada się z wózka na motocykl i będzie konkurować z pełnosprawnymi zawodnikami.

Jak powiedział w jednym z wywiadów „Startując w zawodach chcę pokazać, że ograniczenia mamy tylko w głowie i jesteśmy w stanie je pokonać. Niepełnosprawni też mogą jeździć na motocyklu a nawet o tym nie wiedzą.”

Po wypadku czynnie wspiera i inspiruje osoby, które znalazły się w podobnej sytuacji. 10 września Ty bądź wsparciem dla Jaśka i przeżyj z nim historyczną chwilę. Do zobaczenia w Słomczynie!

Jeśli chcesz wesprzeć jego działania sprawdź ciuchy „IT’S A BEAUTIFUL LIFE” na:
www.mxfolga.com/shop/

pr/, fot. mat. prasowy

Data publikacji: 24.08.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również