Zbliża się XXII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych

W pierwszy weekend września Podbeskidzie odwiedzą tenisiści stołowi z niepełnosprawnością z całej Polski. Kilkudziesięciu zawodników stanie do rywalizacji w XXII Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych organizowanym przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy.

– Zawsze staramy się zapewnić sportowcom komfortowe warunki. Po raz pierwszy turniej tenisa organizujemy w Bielsku-Białej. Zawodnicy będą mieć do dyspozycji nowoczesną halę sportową przy Akademii Techniczno-Humanistycznej i zakwaterowanie w Hotelu Szyndzielnia. W turnieju weźmie udział ponad 50 zawodników z Lublina, Katowic, Radomia i Krakowa.  Pojawią się także tenisiści ze Skierniewic, Bielska, Wrocławia i oczywiście zawodnicy z Eurobeskidów. Zapowiada się ciekawa rywalizacja, dlatego wszystkich fanów tenisa stołowego zapraszamy początkiem września na ATH – zachęca prezes Stowarzyszenia Stanisław Handerek.

Zawody rozgrywane będą w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej. Drużyny będą składały się z czterech zawodników: sportowca ma wózku, zawodniczki z grupą niepełnosprawności ruchowej VI-X, zawodnika z grupą VI-VIII oraz zawodnika z grupą IX-X. Natomiast turniej indywidualny zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach: zawodnicy na wózku, kobiety, mężczyźni z grupą VI-VIII oraz zawodnicy z grupą IX-X.

W sobotę 2 września niepełnosprawni tenisiści zmierzą się w rozgrywkach drużynowych, natomiast w niedzielę odbędą się gry indywidualne. Na najlepszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, dyplomy i puchary. Pula nagród wynosi 13 tys. złotych, jest więc o co walczyć.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Turniej wspierają AQUA Bielsko-Biała, Stacje Paliw Mixpol, Eko-Wtór Jakubiec, Ustronianka oraz ZPM Hańderek. Partnerami zawodów są ATH Bielsko-Biała, Hotel Szyndzielnia oraz Brandy’s Design.

pr/, fot. archiwum Eurobeskidy

Data publikacji: 28.08.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również