Znamy łuczniczych mistrzów Polski

W dniach 4 – 5 lipca na torach łuczniczych LKS Łucznik Żywiec odbyły się Mistrzostwa Polski Osób z Niepełnosprawnością w Łucznictwie na torach otwartych.

Mistrzem Polski w kategorii łuk klasyczny został Ireneusz Kapusta – Start Kielce, który w finale pokonał ubiegłorocznego mistrza, kolegę klubowego Łukasza Ciszka 6:2. Tym samym odzyskał tytuł z 2018 roku. Brązowe medale zdobyli Wiktor Patryas – Start Bielsko-Biała i Andrzej Skrajny Start Gorzów Wlkp.

Wśród pań w łuku klasycznym I miejsce zajęła dotychczasowa mistrzyni Milena Olszewska Start Gorzów Wlkp., pokonując w finale 6:0 Grażynę Wojciechowską MLKS Czarna Strzała Bytom.

W konkurencji łuk bloczkowy mężczyzn nie miał sobie równych Adam Dudka – Start Lublin, który w fiale pokonał Stanisława Kalisiaka – Start Gorzów Wlkp. 142-136. Brązowe medale zdobyli Wojciech Piotrowski – Start Kielce oraz Krzysztof Kornatowski Start Gorzów Wlkp.

Wśród kobiet łuk bloczkowy pierwsze miejsce zajęła Ksenia Markitanowa – MLKS Czarna Strzała Bytom, która w pojedynku finałowym pokonała Dorotę Dudka 135-118.

1. Start Lublin w składzie: Adam Dudka, Dorota Dudka, Piotr Jacniacki
  2. Start Gorzów Wlkp. w składzie: Krzysztof Kornatowski, Marcin Łabuda, Stanisław Kalisiak
  3. Start Kielce w składzie: Wojciech Piotrowski, Ireneusz Zapała, Tomasz Pakaszewski

Klasyfikacja zespołowa łuk klasyczny

1. Start Gorzów Wlkp. w składzie: Andrzej Skrajny, Michał Sztejka, Milena Olszewska
  2. Start Kielce w składzie: Łukasz Ciszek, Mariusz Malik, Ireneusz Kapusta

Źródło: Polski Związek Łuczniczy, oprac. rhr/

Data publikacji: 06.07.2020 r.