Atrakcje Pomorza dla niesłyszących

Stowarzyszenie „Cała Polska Miga" na zlecenie i przy współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną (PROT) zrealizowało serię filmów dla osób niesłyszących, przedstawiających najważniejsze atrakcje województwa pomorskiego: Malbork, pas nadmorski oraz Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Jeżeli projekt się spodoba będą koleje filmy zapowiada Wojciech Kreft, dyrektor PROT.

Stowarzyszenie „Cała Polska Miga” angażuje się w promocje nauki polskiego języka migowego oraz akcję promującą kulturę głuchych. Fundację w tym przedsięwzięciu wspierają znane osoby: Jerzy Owsiak, Kazik Staszewski, Agata Buzek, Piotr Adamczyk i wielu innych, które „migając” zachęcają do poznania świata ciszy. Ponadto stowarzyszenie prowadzi spotkania z dziećmi i młodzieżą. Za kampanię „Inna Droga” w konkursie na „Kampanię Społeczną Roku 2010″ w kategorii „Projekt Zaangażowany” otrzymało specjalne wyróżnienie.

Prezes Stowarzyszenia „Cała Polska Miga”, Krzysztof Ostanówko nie ukrywa zadowolenia, że na Pomorzu zauważono potrzebę udostępnienia informacji turystycznych dla osób głuchych.

Wszystkie filmy można obejrzeć pod adresem http://youtu.be/f9ZAgdo-NJc.

Kat

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również