Aukcja Stowarzyszenia Bądźcie z nami

Radośnie uśmiechnięte słoneczko to logo krakowskiego Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami", które już po raz trzynasty zorganizowało Wystawę i Aukcję Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Patronat nad imprezą objął Marek Nawara, marszałek Województwa Małopolskiego.

Na wernisażu zaprezentowano prace artystów – podopiecznych i wychowanków Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Krakowa i Skawiny, Zespołu Szkół Specjalnych Nr 6 i Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki „Terapia przez Sztukę” – również z Krakowa. Aukcja odbyła się 16 lutego w hotelu NOVOTEL-BRONOWICE przy pełnej sali. Licytacja przebiegała bardzo sprawnie, fachowo i wręcz radośnie. Z całą pewnością była to zasługa dwojga prowadzących – pełnej ciepła i niewymuszonego uroku osobistego Cecylii Chrząścik, prezes Stowarzyszenia oraz Rafała Jędrzejczyka – aktora i prawdziwego poety estrady. – Spotkaliśmy się w tej sali po raz pierwszy – powiedziała pani Cecylia – ale ja Cię już z ramion nie wypuszczę! – zapowiedziała z właściwym sobie wdziękiem.
No i bardzo dobrze, bo tandem oboje Państwo stworzyli urokliwy i bardzo serdeczny. Ale tak to już z tym Stowarzyszeniem jest – każdy kto choć raz znajdzie się w polu jego oddziaływania – choćby na jego najmniejszej imprezie – pozostaje z nimi na stałe, odpowiadając w praktyce na zawołanie „Bądźcie z nami”!
Na aukcję przybyło wiele osób, które chciały wesprzeć finansowo zakup materiałów plastycznych dla ośrodków, z których wywodzą się młodzi twórcy. Licytacja chwilami była wręcz emocjonująca! Pod przysłowiowy młotek poszły obrazy bardzo różne, wiele z nich osiągnęło imponujące wyceny, kilka nawet powyżej tysiąca złotych. To wielki splendor dla twórców i wielkie uznanie dla nabywców oraz prowadzącego licytację, który mówił dowcipnie i z lekkim przymrużeniem oka, przede wszystkim potrafił obecnych rozbawić i zachęcić do efektywnego drenażu własnych kieszeni. To wielka umiejętność, ale i wielki dar – przyznają z uznaniem.
Wspaniałą atmosferę spotkania przygotował występ braci Andrzeja i Jacka Zielińskich – filarów zespolu „Skaldowie”. Któż nie zna ich „Króliczka”, „Wiosny”, „Listonosza”, „Kuligu” etc., etc.?
Śpiewała z nimi cała widownia od „trzydziestki plus” w górę. To był prawdziwy „two-man show”. Panowie Zielińscy – trzeba to przyznać – są w świetnej formie. Dali się poznać również tej młodszej publiczności. Fanów im pewnie przybędzie – czego z całego serca życzymy.
Grono przyjaciół osób niepełnosprawnych skupione przy Stowarzyszeniu „Bądźcie z nami”, które istnieje już 18 lat – od stycznia 1992 r. – systematycznie się powiększa i działa w całej Polsce. Jednym z cyklicznych i corocznych jego przedsięwzięć jest prezentacja osiągnięć artystycznych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej na scenie teatru „Bagatela”. Obiecujemy relację z tej imprezy już w maju. Do zobaczenia zatem w Krakowie.

Iwona Kucharska
fot. Ryszard Rzebko

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” jest Organizacją Pożytku Publicznego Nr KRS 0000152522.

zobacz galerię…

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również