„Jutrzenka” na sportowo

Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych „Jutrzenka" z Sochaczewa przysłało nam informację o zorganizowanej we wrześniu imprezie lekkoatletycznej. List zawierał też prośbę o publikację, co też niniejszym czynimy.

Ogólnopolskie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych „Sochaczew 2008″ są imprezą coroczną, odbyły się już po raz 15. Tym razem zgłosiło się 272 zawodników, którzy startowali w takich konkurencjach jak skok w dal, strzelanie z łuku, slalom biegowy z przeszkodami, rzut piłeczką, sztafeta 4×100 m. Rywalizowano zespołowo i indywidualnie. Jako drużyna najlepsi okazali się sportowcy z zakładu pracy chronionej Boryszew Erg, drugie miejsce przypadło Warsztatom Terapii Zajęciowej Parma Łowicz, a trzecie wywalczyli miejscowi z WTZ Sochaczew.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Obecne były władze samorządowe, spółdzielcze, przedstawiciele organizacji pozarządowych, PFRON, dzieci i młodzież miejscowych szkół. Organizatorzy przygotowali także pozasportowe atrakcje – indiańską wioskę, występ orkiestry prezentującej muzykę afrykańską, koncert orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Było też śniadanie i polowa grochówka.

Organizatorzy już zapraszają na 16. zawody w roku przyszłym.

 

MaC

 

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również