Śląska Gala Wolontariatu

6 grudnia br. w Kinoteatrze Rialto odbyła się Śląska Gala Wolontariatu zorganizowana przez Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu z Katowic, przy współpracy z Polskim Forum Edukacji Europejskiej oraz Stowarzyszeniem Animacji i Rozwoju Malarstwa Emocjonalnego w Sztuce i Terapii „Placek".

Na Gali jak co roku wybrano laureatów konkursu Barwy Wolontariatu. Wolontariuszami 2010 roku na Śląsku zostali: Piotr Ryłko – emerytowany górnik, Klaudia Skrzypek – uczennica Liceum im. J. Słowackiego w Chorzowie, Karolina Kuca – uczennica I LO im. J. Smolenia w Bytomiu, Klub Wolontariusza przy Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 – Gimnazjum nr 7 i Koło Wolontariuszy „Iskra” przy Zespole Szkół Technicznych nr 2 im. M. Batko w Chorzowie.

Głównym motywem tematycznym tegorocznej Gali był „Wolontariat a niepełnosprawność”. W panelu dyskusyjnym wystąpili: Jan Zieliński pełnomocnik marszałka województwa śląskiego ds. osób niepełnosprawnych, Hanna Pasterny – niewidoma wolontariuszka, autorka książki pt. „Jak z białą laską zdobywałam Belgię”, Małgorzata Kozioł i Halina Klimek – przedstawicielki Centrum Rozwoju Dziecka z Katowic.
Artystycznym urozmaiceniem Gali był m.in. występ niezwykłego kabaretu Drzewo A Gada, z udziałem osób z niepełnosprawnością. Autorem tekstów dla niego jest ks. Marek Wójcicki, twórca popularnego Kabaretu Absurdalnego, grupy złożonej z osób z niepełnosprawnością intelektualną – mieszkańców DPS „Republika” w Chorzowie.

Jotka

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również