Paraolimpijczycy u marszałka

Paraolimpijczycy u marszałka

Sportowcy z niepełnosprawnością z województwa śląskiego, którzy brali udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie, spotkali się 19 września br. z marszałkiem Adamem Matusiewiczem.

Olimpijczycy otrzymali dyplomy i drobne upominki. – Wiem, ile sport znaczy dla nas wszystkich, zarówno jeśli chodzi o kondycję fizyczną, jaki i o rozwój charakteru. Państwo najlepiej wiedzą, jak sport hartuje człowieka i uczy pokonywania wszelkich przeciwności – powiedział marszałek Matusiewicz.

W trakcie spotkania rozmawiano również o problemach sportu osób niepełnosprawnych. Marszałek zapowiedział powstanie programu jego wsparcia. – Samorząd województwa myśli o wsparciu klubów sportowych, w których trenują niepełnosprawni sportowcy. Nie każdy zdobędzie medal, nie każdy pojedzie na olimpiadę, ale ważne jest, aby jak najwięcej osób uprawiało sport – mówił Adam Matusiewicz.

W spotkaniu uczestniczyli także pełnomocnik marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz równych szans Joanna Stępień i pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych Jan Zieliński.

Paraolimpijczycy z województwa śląskiego (Londyn 2012): Janusz Rokicki – pchnięcie kulą (zdobył srebrny medal), Tomasz Hamerlak – wyścigi na wózkach, Wiktor Patryas – łucznictwo, Karolina Hamer – pływanie, Katarzyna Pawlik – pływanie, Grażyna Wojciechowska – łucznictwo, Wawrzyniec Latus – podnoszenie ciężarów, Marcin Wróbel – koszykówka na wózkach, Damian Kulig – wyciskanie sztangi i Dorota Bucław – tenis stołowy

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również