Polkowice: Brakuje tylko dwóch metrów

Polkowice: Brakuje tylko dwóch metrów

Niepełnosprawni z Polkowic robią rekordowo długie korale i już 30 marca dokonają bicia rekordu Polski. W sercu miasta zaprezentują aż stumetrowy sznur ręcznie robionych korali, na których zawiśnie ponad 6 tysięcy ceramicznych kuleczek.

– Dopinamy przygotowania do bicia rekordu. Mamy już zrobionych 98 metrów korali, co daje aż 6132 kuleczek. Nasi podopieczni intensywnie pracują i robią kolejne paciorki – mówi Patrycjusz Dobies, instruktor w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Polkowicach.

Niepełnosprawni już od niemal roku robią w pracowni ceramiczne elementy, które zawisną na sznurze tworząc najdłuższe w Polsce ręcznie zrobione korale. Obecnie rekord Polski wynosi 37 metrów! Oznacza to, że jeśli wyczyn polkowiczan zostanie nagrodzony certyfikatem, pobiją rekord o ponad 60 metrów! Na każdy metr korali przypada około 70 ceramicznych kuleczek.

rekord

Wszystkie elementy najdłuższych w Polsce korali niepełnosprawni zrobili samodzielnie w pracowni ceramicznej w ramach zajęć terapeutycznych.

Już 30 marca odbędzie się impreza towarzysząca tej akcji bicia rekordu. W Rynku zorganizowany zostanie kiermasz prac podopiecznych WTZ i konkurs dla mieszkańców.

– Niepełnosprawni liczą, że mieszkańcy będą im kibicować podczas bicia rekordu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym evencie – mówi Edyta Pędzisz, kierowniczka WZT.

Impreza odbędzie się 30 marca w godz. 11-14. Jeśli uda się osiągnąć rekord, korale będą prezentowane w mieście w specjalnych gablotach, a następnie, we wrześniu, zostaną podzielone na setki mniejszych i sprzedawane za symboliczną kwotę 5 zł.

zam./kic/
Info: Serwis Samorządowy PAP

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również