Potrafią pomóc dzieciom z niepełnosprawnością

Potrafią pomóc dzieciom z niepełnosprawnością

Dla kilkudziesięciorga dzieci, którymi opiekuje się wrocławska Fundacja „Potrafię Pomóc", weekend zaczął się wyjątkowo przyjemnie i świątecznie. 15 grudnia dzieci z Dolnego Śląska we Wrocławiu miały okazję odebrać prezenty-niespodzianki! A wszystko to dzięki oddolnej inicjatywie pracowników dwóch firm.

Pracownicy UPS Global Business Services Wrocław do ostatniej chwili gromadzili podarunki dla dzieci. Każdy był inny, każdy – przeznaczony dla konkretnej osoby, nie brakowało indywidualnych dedykacji. Pracownicy Auchan Wrocław Korona nie tylko przygotowali prezenty, do pomocy zachęcili też klientów. Imiona i wiek dzieci, które czekają na paczki, można było znaleźć na choince w budynku galerii handlowej.

Prezenty-niespodzianki to prawdziwa frajda dla dzieci, ale i pomoc dla rodziców. Dla wielu rodzin, w których jest niepełnosprawne dziecko, przedświąteczny i świąteczny okres to spore wyzwanie. Rehabilitacja, sprzęt medyczny, leki potrafią być bardzo drogie, a święta pociągają za sobą dodatkowe wydatki. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy potrafią i chcą pomagać!

Pod opieką Fundacji „Potrafię Pomóc”, której podopieczni otrzymali podarunki, znajduje się prawie 600 osób z niepełnosprawnościami z całej Polski. To przede wszystkim dzieci i młodzież, często z chorobami rzadkimi i ultrarzadkimi. Fundacja pomaga im między innymi przy pozyskiwaniu sprzętu rehabilitacyjnego, pieniędzy na leczenie i rehabilitację, w kontakcie ze specjalistami.

Od kilku lat we Wrocławiu fundacja prowadzi rehabilitacyjno-edukacyjny Ośrodek dla Wyjątkowych Dzieci z terapeutycznym punktem przedszkolnym i wczesnym wspomaganiem rozwoju. Ośrodek właśnie przenosi się do nowej, większej siedziby – przy ulicy Horbaczewskiego we Wrocławiu. Natomiast za pięć lat fundacja zamierza wybudować we Wrocławiu niezwykły obiekt – rehabilitacyjno-edukacyjny Kompleks Potrafię Pomóc z pierwszym w Polsce domem samodzielności dla osób z zespołem Pradera-Williego, chorobą wiecznego głodu.

Zobacz galerię…

Info i fot. Fundacja „Potrafię Pomóc”

Data publikacji: 17.12.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również