Śląskie: żywiecka straż miejska pomoże starszym i samotnym

Straż Miejska w Żywcu, ze względu na zaistniałą sytuację związaną z rozpowszechnianiem się koronawirusa, będzie pomagała osobom starszym i samotnym. Chodzi m.in. o zakupy. Strażnicy będą się też interesowali ich samopoczuciem – podał 12 marca żywiecki magistrat.

– To dla nas działania priorytetowe. Oczywiście ważne są różnego rodzaju kontrole, czy przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale najważniejsze jest ludzkie zdrowie i życie oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Stąd decyzja o zmianie profilu działania Straży Miejskiej na ten trudny czas – podkreślił burmistrz Antoni Szlagor.

Samorządowiec zapewnił, że wszystkie tego typu przedsięwzięcia strażników będą podejmowane z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa i higieny. – Każdy z odwiedzających seniorów i osoby samotne strażników jest umundurowany oraz posiada legitymację służbową – dodał.

Szlagor poprosił żywczan, którzy mają informację o osobie potrzebującej pomocy, by kontaktowali się ze Strażą Miejską pod numerem telefonu (33) 861 39 29. (PAP)

Marek Szafrański

Data publikacji: 13.03.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również