StartUp Mixer również dla niepełnosprawnych

StartUp Mixer również dla niepełnosprawnych

20 czerwca br. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) w Katowicach zorganizowały wyjątkowe spotkanie w ramach projektu „StartUp Mixer", którego specjalnym gościem był poseł na Sejm RP Marek Plura.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości działający w Katowicach otworzył swoją działalność również na osoby z niepełnosprawnością. Z porad i pomocy organizacyjnej mogą tu korzysta nie tylko studenci, ale wszyscy, którzy nie ukończyli 35 lat i chcieliby spróbować swoich sił w biznesie. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z Tomaszem Jakubcem, tel. 728 817 322 e-mail: tomasz.jakubiec@przedsiebiorca.pl. Na mocy porozumienia z Górnośląską Agencją Promocji Przedsiębiorczości powstaje także specjalna oferta konsultacji i kredytowania dla tych, którzy sprawdzą się jako przedsiębiorcy pod skrzydłami inkubatora i myślą o dalszym, samodzielnym rozwoju.

logo-startb-up1

Spotkanie było dedykowane osobom z niepełnosprawnością, które prowadzą własną firmę, lub myślą o jej założeniu. Odbywało się w formie dyskusji z aktywnym udziałem uczestników, rozmawiano o możliwościach, szansach i formach wsparcia, tej grupy osób w aspekcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Prelegentami na spotkaniu byli: Marek Plura – poseł na Sejm RP, przewodniczący sejmowej Podkomisji ds. Osób Niepełnosprawnych, Tomasz Jakubiec – przewodniczący Śląskiej Rady Wojewódzkiej POPON, Radosław Kandzia – wiceprezes Zarządu Fundacji Klaster ITS.

„StartUp Mixer” to projekt dedykowany wszystkim młodym osobom myślącym o założeniu firmy, które ma za zadanie pomóc w tworzeniu oraz efektywnym rozwijaniu własnych działalności gospodarczej. Jego zadanie to ich inspirowanie i wskazywanie optymalnej ścieżki rozwoju. Na każde ze spotkań, są zapraszani przedsiębiorcy, którzy z uczestnikami dzielą się swoja wiedzą w zakresie prowadzenia efektywnego biznesu. W jego ramach od lutego do grudnia br. Ma się odbyć 200 wydarzeń informacyjno-edukacyjnych w ośrodkach AIP w największych krajowych ośrodkach akademickich

Podstawową wartością spotkań jest pozyskanie wiedzy, wymiana doświadczeń, nawiązanie kontaktów biznesowych. W trakcie spotkań młodzi przedsiębiorcy mają wyjątkową szansę zaprezentowania swojego pomysłu, przedstawienia nowego produktu, podzielenia się swoimi przemyśleniami na tematy im bliskie, które mogą zainspirować innych.

Więcej na: www.aipslask.pl .

IRCa

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również