„Wiem i nie boję się”

- to hasło konferencji na temat dojrzewania osób niepełnosprawnych, poświęconej edukacji zdrowotnej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. W okresie tym następują zmiany w ich wyglądzie, wzrastają też potrzeby kontaktów interpersonalnych. Zarówno oni, jak też ich rodzice i opiekunowie powinni wiedzieć jak reagować na te zmiany bez lęku.

Konferencja odbyła się 29 września br. w Sali Marmurowej Gmachu Sejmu Śląskiego, pod patronatem Adama Matusiewicza, marszałka województwa śląskiego. Jej organizatorami były Katedra Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Celem konferencji prowadzonej przez prof. Violettę Skrzypulec-Plintę było zachęcenie do podejmowania badań profilaktycznych i prozdrowotnych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Przybliżenie podstawowych zagadnień z zakresu anatomii, fizjologii ciała, higieny, a także przekazanie praktycznych wskazówek, jak młodzi ludzie z niepełnosprawnością intelektualną mogą np. dbać o swój wygląd, higienę osobistą, jak mogą zachować intymność podczas czynności higienicznych i fizjologicznych, z pewnością przełoży się na wymierne efekty tego spotkania.

IRCa

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również