Bielsko-Biała: telefon wsparcia dla niesłyszących i słabo słyszących

Telefon wsparcia dla niesłyszących oraz słabo słyszących, które mają problem związany z zagrożeniem koronawirusem, uruchomił Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej. Kontakt odbywa się przez SMS na numer 530 560 611 – podało starostwo bielskie.

Małgorzata Malinowska, dyrektor placówki, poinformowała, że chodzi o sprawy związane z zakupami lub lekami oraz o wsparcie psychiczne. – Uruchamiamy kontakt sms. Krótkie wiadomości tekstowe można przesyłać pod numer telefonu 530 560 611 – powiedziała.

Rzecznik starostwa Magdalena Fritz przypomniała, że pracownicy Ośrodka udzielają wsparcia psychologicznego przez całą dobę. – Wcześniej wyszli z propozycją wsparcia zdalnego mieszkańców powiatu bielskiego, którzy nie radzą sobie z obecną sytuacją. Można do ośrodka dzwonić i pisać. Pracownicy zapewniają również osobom starszym i samotnym niezbędne wsparcie przy zrobieniu zakupów lub wykupieniu leków – podkreśliła.

Z Ośrodkiem można się skontaktować telefonicznie pod numerami (33) 8146221 oraz 8119900, e-mail poikbielsko@interia.pl, a także poprzez Facebooka, aplikację Messenger lub Skype z możliwością rozmów wideo.
Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej istnieje od 1994 r. Działalnością obejmuje przede wszystkim obszar Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Jest placówką zapewniającą specjalistyczne usługi psychologiczne i hostelowe osobom, rodzinom i społecznościom, które znajdują się w sytuacji kryzysowej. (PAP)

Marek Szafrański, fot. pixabay.com
Data publikacji: 25.03.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również