Dzisiaj inspiruje tysiące ludzi na całym świecie

Anmol Roderiguez

26-letnia Anmol Rodriguez z Indii miała zginąć jako dziecko. Kiedy miała zaledwie dwa miesiące, ojciec chciał pozbyć się żony i dziecka, więc obie oblał kwasem solnym. To prosty i tani sposób, żeby skazać kogoś na śmierć w męczarniach albo okaleczyć na całe życie.

Matka zmarła na skutek obrażeń, a Anmol przeżyła, choć całe ciało miała poparzone i kolejne pięć lat spędziła w szpitalu. Później opiekę i schronienie znalazła w ośrodku adopcyjnym w Bombaju, gdzie czuła się bezpieczna i akceptowana. Jednak w szkole zetknęła się z nieprzychylnymi i oceniającymi jej wygląd komentarzami.

Postanowiła jednak uwierzyć w siebie i nie zwracać uwagi na to co mówią ludzie. A później odkryła social media. Zaczęła wrzucać swoje zdjęcia na platformy społecznościowe. Internauci uznali jej historię za inspirującą.

Dzisiaj Anmol jest modelką, mówczynią motywacyjną, a także założycielką Acid Survivor Saahas Foundation, która wspiera ofiary oblania kwasem solnym.

– Kwas nie kończy naszego życia – tłumaczy z przekonaniem. – Może jedynie zmienić twarz, ale nie zniszczy duszy. W środku jesteśmy tacy sami, powinniśmy zaakceptować to, kim jesteśmy i żyć szczęśliwie.

– Piękno jest w każdym z nas. Potrafisz uwierzyć w swoje? –  pyta innych, dając im jednocześnie potrzebną moc i motywację do działania.

em, fot. Atuls62, CC BY-SA 4.0 / commons.wikimedia.org

Data publikacji: 11.01.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również