Jasełka w dowód wdzięczności…

Z niezwykłego powodu niecodzienne wydarzenie przygotowały dzieci z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP w Tarnowie. Jako wyraz wdzięczności za pracę Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przedszkolaki przygotowały i wystawiły przedstawienie jasełkowe. Radości i wzruszeń nie było końca.

„Oto dobra nowina: Maryja porodziła syna”. Bóg narodził się w skromnej stajence i przemówił przez wiele czystych, małych serc. Do wspólnego świętowania tego wydarzenia przedszkolaki zaprosiły osoby z niepełną sprawnością – uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundację REPI.

Dyrektorem placówki, wychowującej dzieci w duchu religii rzymskokatolickiej, jest siostra Maria Bielaszka, która mówi: – Przygotowanie jasełek i zaproszenie uczestników i kadry z warsztatu jest dowodem wdzięczności za pracę państwa terapeutów oraz za zaangażowanie uczestników w proces terapii. W czasie naszej działalności spotkaliśmy się z życzliwą pomocą tej placówki, za którą jesteśmy wdzięczni. Wdzięczność tę możemy okazać w taki sposób – ucząc się kolęd, tekstu spektaklu, ruchu scenicznego – podzielenia się tą radością ze społecznością warsztatu.

Dla przedszkolaków występ był sporym wyzwaniem, ponieważ pierwszy raz grali przed tak dużą publicznością. Do uroczystych jasełek dzieci przygotowywały się pilnie pod okiem siostry dyrektor i pań nauczycielek: E. Łabno, Doroty Szarek, Oktawii Miękiny oraz Kingi Prusak. Piękne dekoracje i muzyka stanowiły wspaniałą oprawę występu. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, w znakomitych strojach prezentowali się doskonale. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem patrząc na przedszkolaków z podziwem i wzruszeniem.

Po przedstawieniu uczestnicy warsztatu zostali obdarowani dobrym słowem, wykonanymi przez dzieci serduszkami oraz czekoladami. Zrewanżowali się słodkim poczęstunkiem i breloczkami, które przygotowali w pracowni obróbki laserowej. Kierownik warsztatu Tomasz Wardzała ze wzruszeniem, serdecznie podziękował za to niezwykłe wydarzenie.

– Dziękujemy za zauważenie, docenienie i taki piękny gest. Nie możemy wyjść z podziwu po percepcji godzinnego spektaklu. Ogrom zaangażowania i pracy dzieci, nauczycielek, rodziców sprawiły, że wspomnienie dzisiejszego dnia będzie zawsze powodowało w nas wzruszenie. Nie spodziewaliśmy się czegoś takiego.

Zwrócił też uwagę na kompetencje społeczne i odwagę utalentowanych, małych aktorów, którzy podbili serca całej widowni.

Zobacz galerię…

Tekst i fot. REPI

Data publikacji: 24.01.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również