Kolorowa łąka w Bibliotece Śląskiej

Kolorowa łąka w Bibliotece Śląskiej

We wtorek, 20 czerwca odbył się wernisaż XXIV wystawy prac plastycznych i ceramicznych uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach. Tym razem tematem przewodnim była łąka – w centrum miasta, w filii Biblioteki Śląskiej przy ulicy Ligonia, rozkwitły przepiękne, barwne kwiaty, pojawiły się bociany i żaby.

Na wernisażu byli uczniowie-artyści, rodzice, zaproszeni goście, a wszystkich powitał gospodarz – dyrektor Biblioteki Śląskiej, profesor Jan Malicki oraz wicedyrektor szkoły Ilona Stankiewicz.

– Wśród tych pięknych rysunków, ptaków i kwiatów pragnę podziękować przede wszystkim artystom, rodzicom i nauczycielom za ich wkład w tę twórczość, której wytwory rozkwitły na ścianach naszej galerii – powiedział dyrektor Jan Malicki – Za rok już ćwierćwiecze naszej współpracy i cieszę się na to spotkanie i oczywiście na dalsza współpracę. Dalsze pokolenia artystów będą tworzyć kolejne dzieła sztuki, a my z radością będziemy Was gościć i cieszyć oczy prawdziwą sztuką.

Po obejrzeniu wystawy zaproszono wszystkich na wspaniała pogadankę o instrumencie pod nazwą saksofon oraz koncert Aleksandra Balewicza, który zagrał wspaniałe standardy muzyczne. Sala bawiła się fantastycznie, wtórując klaskaniem i kiwaniem się do rytmu.

– W wystawie wzięli udział wszyscy uczniowie biorący udział w zajęciach przysposobienia zawodowego. Tutaj przychodzą także nasi absolwenci, których losy śledzimy, jesteśmy z nimi w kontakcie i staramy się dowiadywać co się z nimi dalej dzieje. Tęsknimy także za nimi, a oni za nami. Często kontynuują oni swoje pasje w ramach zajęć w warsztach terapii zajęciowej, starając się nie stracić nabytych już umiejętności – powiedziała wicedyrektor szkoły, Ilona Stankiewicz.

Po koncercie odbyło się wręczenie podziękowań wszystkim autorom wystawianych prac, a na koniec zaproszono zgormadzonych na prawdziwą ucztę. Były ciasta pieczone przez uczniów szkoły, własnoręcznie przygotowany chleb i smalec oraz truskawki. Ta impreza na długo zostanie w pamięci uczniów i już żegnających się ze szkołą, absolwentów.

Zobacz galerię…
Tekst i fot. Ewa Maj
Data publikacji: 22.06.2017 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również