O Buławę Lajkonika 2020

W związku z pandemią i niemożliwością realizacji Przeglądu Teatralno-Muzycznego zespołów artystycznych osób niepełnosprawnych „O Buławę Lajkonika” w zaplanowanym czasie, tj. na przełomie marca i kwietnia br., organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić tegoroczny Przegląd w odmienionej formie.

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana organizuje to wydarzenie wraz z władzami Krakowa od siedemnastu lat. Przegląd ten daje osobom niepełnosprawnym możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, talentów i efektów ciężkiej całorocznej pracy. Umożliwia wspólne spotkania w przyjaznej atmosferze, a później – występy dla szerszej publiczności podczas Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”. W dotychczasowych konkursach prezentowały się zespoły jak i soliści. Wcześniejsza edycja konkursu przyciągnęła na scenę 330 artystów z wielu szkół, przedszkoli oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

– Ten rok jest wyjątkowo trudny dla nas wszystkich – czytamy w liście skierowanym do uczestników i sympatyków tego  wydarzenia. – Szczególnie dotyczy to osobistych kontaktów i bezpośrednich spotkań. Bardzo chcielibyśmy się z Wami zobaczyć, ale jest to niemożliwe z powodu pandemii i wielu ograniczeń. Proponujemy zatem inną formę tegorocznego Przeglądu Teatralno-Muzycznego „O Buławę Lajkonika”.

Prześlijcie nam krótkie filmiki nagranych przez Was:

– piosenek (max 2), tańców (max 2), utworów muzycznych (max 2) oraz

– przedstawień teatralnych lub ich fragmentów (max 25 min).

Może przygotujecie coś na koniec roku lub początek nowego roku szkolnego?

Może czas wakacyjny podsunie jakieś pomysły?

Wiemy, że spotkania z Waszymi podopiecznymi były w tym roku utrudnione, działania były ograniczone, ale celem naszym jest aktywizacja i pobudzenie kreatywności.

Może stworzycie coś zupełnie innego?

W październiku jury oceni otrzymane filmiki i ogłosi werdykt. Być może uda nam się spotkać w jakiejś formie jesienią i sfinalizować konkurs.

Prosimy pamiętać, że materiał musi być aktualnie nagrany, nie archiwalny.

Czekamy na odzew!

Prosimy przesyłać filmiki do końca września w formacie MP4 na adres: Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, ul. Krupnicza 38, 31-123 Kraków, tel. 12 430 00 15 wew. 215, z dopiskiem BUŁAWA:

na nośniku (pen-drive, płytka) lub umieścić na dysku Google i podać link (aktywny do końca października) lub przez Wetransfer na adres: msurma@cmjordan.krakow.pl lub adranka@cmjordan.krakow.pl.

Do materiału audio należy dołączyć:

1.informacje dot. nazwy zespołu/solisty, liczby i wieku uczestników zespołu zaangażowanych w powstanie filmiku,

  1. krótki opis dotyczący samego programu, okoliczności powstania,
  2. zgodę na użycie wizerunku.

Więcej na: http://cmjordan.krakow.pl/konkursy/przeglad-o-bulawe-lajkonika

Zapraszamy też do naszego ośrodka wypoczynkowego w Gołkowicach Górnych:
www.jordanova.pl

Oprac. IKa, fot. Marcin Gazda / archiwum NS

Data publikacji: 12.06.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również