Ruszyła 10. edycja konkursu „Słowa, dobrze, że jesteście”

W tym roku – już po raz 10. – Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” ogłasza start Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”. Termin nadsyłania utworów mija 18 marca.

Wiersze oceniane będą w dwóch kategoriach: „„Osób z niepełnosprawnością intelektualną”” oraz „Osób z pozostałymi niepełnosprawnościami”. Laureatom przyznane zostaną nagrody pieniężne: I miejsce – 5 tys. zł, II – 3 tys. zł, III – 2 tys. zł. Nadesłane wiersze oceni jury w składzie: Anna Dymna, Józef Baran, Wojciech Bonowicz, Janka Graban i Adam Ziemianin.

Nagrodzone wiersze zostaną opublikowane w specjalnym tomiku, wraz z utworami wyróżnionymi w konkursie literackim dla lekarzy „Przychodzi wena do lekarza”. Tomik wydawany jest przez Wydawnictwo Medycyna Praktyczna, partnera 10. Ogólnopolskiego Konkursu Poezji  „Słowa, dobrze, że jesteście”.

Autorów prosimy o nadesłanie 5 utworów w języku polskim (chcąc zachować anonimowość każdego z twórców, prosimy by, nie podpisywać tekstów imieniem, nazwiskiem ani pseudonimem artystycznym) oraz kompletu dokumentów (wypełniona i podpisana karta zgłoszeniowa, kopia orzeczenia o niepełnosprawności, podpisane oświadczenie uczestnika konkursu / opiekuna prawnego uczestnika konkursu, podpisane oświadczenie opiekuna prawnego uczestnika konkursu w przypadku konieczności prawnej) na adres:

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
ul. Myczkowskiego 4
30-198 Kraków

(z dopiskiem „Konkurs poezji”).

Więcej o konkursie, regulamin i pozostałe dokumenty.

pr, fot. pixabay.com

Data publikacji: 28.02.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również