79 osób z dwóch DPS w Łodzi zakażonych koronawirusem

Potwierdzono kolejnych 79 przypadków zakażeń SARS-CoV-2 w miejskich domach pomocy społecznej i 14 nowych zakażeń w placówkach edukacyjnych prowadzonych przez łódzki samorząd – podano 16 października w biurze rzecznika prasowego prezydenta Łodzi.

Pracownicy służb prasowych prezydenta miasta poinformowali, że 60 pensjonariuszy i 18 pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ul. Podgórnej w Łodzi ma potwierdzone zakażenie koronawirusem.

„Jeden z podopiecznych tego DPS-u w szpitalu. Pozostali mieszkańcy z objawami koronawirusa są pod opieką lekarza w domu pomocy” – poinformowano w urzędzie miasta.

„Osoby zarażone, u których występuje gorączka i inne objawy, przebywają osobno i nie mają kontaktu z osobami zdrowymi. Pozostałe osoby zakażone, ale bez objawów przebywają ze sobą w oddzielnych pokojach” – podano.

W DPS-ie przy ul. Podgórnej w Łodzi jest w sumie 160 pensjonariuszy.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono też u jednego mieszkańca DPS-u przy ul. Krzemienieckiej w Łodzi. Przebywa w budynku placówki, ale jest odizolowany. W tym DPS-ie przebywa 104 pensjonariuszy.

14 nowych zakażeń koronawirusem zanotowano w miejskich placówkach w Łodzi edukacyjnych. SARS-CoV-2 wykryto u 2 przedszkolaków, 4 uczniów i 8 pracowników placówek oświatowych.

Z powodu kontaktu z osobą zakażoną 99 kolejnych osób z łódzkich szkół i przedszkoli poddano kwarantannie. (PAP)

Hubert Bekrycht

Data publikacji: 16.10,2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również